הבחירות לוועד העובדים של מען בעמותת יד ביד יצאו לדרך

ביום ג' 16.4 נערכו בחירות לועד העובדים בחטיבת הביניים בירושלים. עד סוף החודש אמור להיות מושלם הליך הבחירות לועד העובדים בעמותת יד ביד.

הבחירות מתקיימות במהלך מורכב בכל ששת הריכוזים הגאוגרפיים של העמותה מהגליל עד ירושלים וכוללות את כל העובדות והעובדים בתפקידים השונים בתחומי החינוך (תיכון, יסודי, גני חובה ומעון גיל רך), מנהלה, הדרכה והמטה. הבחירות התקיימו כבר במעון לגיל הרך בחיפה ובבית הספר "גשר על הואדי" בכפר קרע. מחר יערכו בחירות בבית הספר גליל ובגני חיפה ברח' הלל.

בחטיבת הביניים בירושלים אתמול הצביעו  הרוב המכריע של המורים, המורות ועובדי המנהלה.

המורה שרון פלג בריל, ומנהל סניף מען בירושלים, ארז וגנר, פיקחו על הניהול התקין של הבחירות.

כל המשתתפים תמכו במורה אפרת בכר כנציגתן בוועד הארצי של עובדי העמותה.

בראשית מאי, עם השלמת הליך הבחירות וההכרזה על ועד עובדים חדש, יתחיל המו"מ על הסכם קיבוצי שלישי בעמותה.

'מען – ארגון עובדים' מייצג את עובדות ועובדי עמותת יד ביד וחתם על הסכם קיבוצי ראשון בעמותה בשנת 2018. הסכם שני נחתם בשנת 2022, וכעת מתחיל מו"מ על הסכם שלישי. במשך כל השנים ממשיך הארגון לשמור על קשר קרוב ודו שיח עם העובדים בכל המגזרים של העמותה ובמידת הצורך מלווה אותם בטיפול בבעיות שכר או תנאי עבודה מול הנהלת העמותה.

עובדים בעמותות וארגונים כמו יד ביד (250 עובדי חינוך) ועמותות אחרות, בהן אקים ירושלים (130 עובדי סיעוד) ומוסררה (מכללה ללימודי אמנות עם 70 מורות ומורים), מצאו במען כתובת אמינה ומחויבת. אם אתם עובדים בארגון/ חברה / עמותה שאין בה ועד עובדים – אתם מוזמנים לפנות למען ולבדוק אפשרות להסדיר את יחסי העבודה ולשפר את שכרכם ותנאי עבודתכם.

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות