מי אנחנו?

מען-ארגון עובדים מאגד עובדים ועובדות ללא הבדלי דת, לאום, מגדר או מקצוע, בתחומי תעסוקה מגוונים, בהם  תעשייה, חינוך, חברה אזרחית ועוד. מען מלווה קבוצות עובדים המבקשות להתאגד מרגע ההצטרפות לארגון; מדריך ומלווה את שלבי ההתאגדות הראשונים; מנהל יחד עם ועד העובדים סכסוכי עבודה ושביתה במידת הצורך; נותן מענה להתנכלויות מצד מעסיקים עקב תהליך ההתאגדות; מייעץ בגיבוש רשימת דרישות למו"מ וניהולו; מנסח הסכמים קיבוציים; ולבסוף מספק ליווי, סיוע והדרכה של ועד העובדים לאחר החתימה על ההסכם הקיבוצי. כל אלה נעשים בשיתוף העובדים ובאופן דמוקרטי.

מען מוכר בזירת יחסי העבודה בישראל, בין השאר עקב תפקידו בהגנה על עובדים מוחלשים וחסרי הגנה. במסגרת זאת  מען הוא ארגון העובדים היחיד בישראל שפועל לאיגוד עובדים פלסטינים המועסקים בהתנחלויות ובישראל ולהסדרת תנאי העסקתם בהסכמים קיבוציים;  פועל לקידום תעסוקת נשים ערביות בישראל, ואף עורך את תערוכת מכירת האמנות השנתית "לחם ושושנים", שהכנסותיה מוקדשות לפרויקט "נשים ועבודה" של הארגון; ופועל לשיפור וקידום המדיניות הציבורית בתחומים רבים.

מען-ארגון עובדים הוקם בסוף שנות ה-90 על ידי פעילי שמאל בעלי חזון של חברה שוויונית וצדק חברתי. מען שולל את השיטה הניאו ליברלית, ומתנגד למדיניות ההפרטה, שפגעה ברשת הביטחון החברתית, העמיקה את הקיטוב המעמדי, ויצרה שכבה רחבה של עניים חסרי זכויות בישראל. מען שואף לבנות תנועה איגוד מקצועית רחבה ומשפיעה, שתהווה משקל נגד המדיניות הכלכלית המוטה לטובת בעלי ההון.

אם את/ה רוצה להתארגן ולהקים ועד כדי לשפר את זכויותיך ולהגן עליהן במקום העבודה, הצטרף/י למען עוד היום! יחד נתארגן ונקדם את השוויון והצדק החברתי.

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות