דרישה לפתור את הלחץ על לשכות הנפקת הכרטיסים המגנטיים ולפעול לשים קץ לסחר שנוצר בתורים לקבלת הכרטיס המגנטי

לכב' האלוף גסאן עליאן
מתאם פעולות הממשלה בשטחים

דרישה לפתור את הלחץ על לשכות הנפקת הכרטיסים המגנטיים ולפעול לשים קץ לסחר שנוצר בתורים לקבלת הכרטיס המגנטי

אני פונה אליך בזאת בדרישה לפעול באופן דחוף לפתור את הלחץ שנוצר בשאלת הנפקת הכרטיסים המגנטיים. בשבועות האחרונים הגיעו למשרדי מען – ארגון עובדים (ע"ר) פניות רבות של עובדים שטוענים שכל ניסיונותיהם להשיג תורים לחידוש הכרטיס המגנטי עלו בתוהו. התוצאה הישירה היא מניעת האפשרות מאותם עובדים להמשיך בעבודתם. עוד טוענים העובדים כי נוצר סחר בתורים ללשכות של המנהל האזרחי המנפיקות את הכרטיסים המגנטיים וכי תמורת תשלום של מאות ש"ח ניתן להשיג תור מהיר וחידוש הכרטיס.
עובד אחד דיווח שנכשל בניסיון להשיג תור לחידוש הכרטיס המגנטי, וכתוצאה הושבת מעבודה במפעל בו הוא מועסק מזה שנים באזור התעשייה מישור אדומים. הוא נאלץ לפנות למתווך שהסדיר לו תוך ימים ספורים תור וכך חזר לעבודה. תמורת הסדרת התור הוא שילם 250 ₪ לאותו "מתווך". עובדים אחרים דיווחו על סכומים גבוהים יותר עד 400 ש"ח עבור תור מהיר.
לפי הודעה שפורסמה באתר המתפ"ש ב-2.12.2020 פועלות כיום רק שלוש לשכות להנפקת כרטיסים מגנטיים– במעבר קלנדיה, במעבר תרקומיא ובמעבר שער אפרים. לאור הגידול העצום במספר ההיתרים והורדת הגיל המותר בכניסה לרווקים וההקלות בנושא חיפוש עבודה, אין די בפעילות הלשכות הקיימות ויש צורך לפתוח לשכות נוספות שיתנו פתרון למשבר שנוצר.
במקביל יש צורך להאריך את תוקפם של הכרטיסים המגנטיים הקיימים, לפחות באופן זמני לתקופה של שישה חודשים נוספים, באופן שימנע פגיעה באפשרות של תושבים פלסטינים להתפרנס ולקבל שירותים רפואיים ואחרים שלהם נדרש הכרטיס המגנטי.
בנוסף יש צורך חיוני בפעולה של גורמי אכיפת החוק בישראל וברשות הפלסטינית לשים קץ לסחר העברייני בתורים ללשכות הכרטיסים המגנטיים ונגד הסחר בהיתרים.
אודה לך אם תעדכן אותנו בצעדים שבהם אתם מתכוונים לנקוט.
בברכה,

אסף אדיב, מנכ"ל
מען – ארגון עובדים

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות