מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי

לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני

במייל –  mankal@molsa.gov.il

  א.נ.,                                                                                                                                                     

הנדון: דרישה להפסקת צעדים משמעתיים נגד יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים עו"ס ענבל חרמוני

אני פונה לכבודכם בענינה של עו"ס ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, שזומנה לאחרונה על ידי משרד הרווחה לדיון משמעתי שעלול להביא לנקיטת צעדי ענישה כנגדה.

כפי שהסבירה היטב יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים במכתבה אל היועמ"שית של משרד הרווחה, הזימון לשימוע משמעתי והאיום בצעדי ענישה נעשים ללא בסיס ומהווים בעצם נסיון סתימת פיות ורדיפה פוליטית בנוסח מקרתיסטי.

כמי שעומד בראש ארגון עובדים ברור לי כי פעילותה והתבטאויותיה של יו"ר האיגוד ענבל חרמוני נעשו לא רק בתוקף זכותה כאזרחית חופשיה אלא גם בתוקף חובתה המוסרית והערכית לעקרונות הדמוקרטיה והשוויון כמנהיגה של עובדות ועובדים וכמי שעומדת בראש ארגון חברתי מוביל.

מען -ארגון עובדים (ע"ר) מבהיר במכתבו כאן את תמיכתו המלאה ביו"ר איגוד העובדות הסוציאליות עו"ס ענבל חרמוני האמיצה.

אנו תובעים מכם לפעול לאלתר להפסקת ההליכים המשמעתיים נגדה. עו"ס ענבל חרמוני פעלה על פי המנדט שיש לה כמנהיגת ארגון עובדים ועל פי מצפונה.

במקום ועדת משמעת ואיומים בנקיטת בצעדי ענישה, נכון היה שמשרדכם, שאמור לעודד פעילות ערכית ומוסרית בסיוע לחלקים החלשים והעניים של החברה, יגבה את מנהיגת האיגוד על המעורבות החברתית שהיא מגלה.

דומני שברור לכם ולכל מי שעיניו בראשו כי האיומים בענישה ובצעדים משמעתיים לא ירתיעו את מנהיגת איגוד העובדות הסוציאליות מלהמשיך בפעולתה הנחושה למען דמוקרטיה בהתאם לצו מצפונה. כל נסיון להשתיק אותה ואת שאר מתנגדי ההפיכה המשטרית יתקלו בהתנגדות נחרצת ורק יעמיקו את התהום בין הממשלה ובין הציבור.

אני מקווה שהשכל הישר יגבר והצעדים שננקטו נגד גב' חרמוני יבוטלו.

בברכה אסף אדיב – מנכ"ל מען ארגון עובדים

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות