מען עומד יחד עם תנועת המחאה בישראל

בשבת 7 באוקטובר, בוצע בדרום ישראל פשע נגד האנושות. חמושים של חמאס פשטו על אלפי בתים, רצחו, בזזו, שרפו, וטבחו במשתתפי פסטיבל הטבע והשלום הבינלאומי ביער רעים. יותר מאלף אזרחים בלתי חמושים נרצחו בדם קר. אלפי פצועים אושפזו בבתי חולים, ויותר ממאה אזרחים, ביניהם תינוקות, ילדים ונשים, נגררו לתוך עזה כבני ערובה. נשים נאנסו, הושפלו והוצגו עירומות לראווה ברחובות עזה וברשתות; ילדים הופרדו מהוריהם, נכים על כסאות גלגלים וקשישים הובלו כצאן לטבח לשבי של חמאס.

למען הפלת שלטון חמאס בעזה, ולמען הפלת ממשלת נתניהו והחלפתה בשלטון דמוקרטי, שיבטיח חופש ובטחון לישראלים ולפלסטינים

בשבת 7 באוקטובר, בוצע בדרום ישראל פשע נגד האנושות. חמושים של חמאס פשטו על אלפי בתים, רצחו, בזזו, שרפו, וטבחו במשתתפי פסטיבל הטבע והשלום הבינלאומי ביער רעים. יותר מאלף אזרחים בלתי חמושים נרצחו בדם קר. אלפי פצועים אושפזו בבתי חולים, ויותר ממאה אזרחים, ביניהם תינוקות, ילדים ונשים, נגררו לתוך עזה כבני ערובה. נשים נאנסו, הושפלו והוצגו עירומות לראווה ברחובות עזה וברשתות; ילדים הופרדו מהוריהם, נכים על כסאות גלגלים וקשישים הובלו כצאן לטבח לשבי של חמאס.

המעשים המזוויעים הללו לא בוצעו על ידי יחידים, שדעתם השתבשה בשל המצור הישראלי הממושך על רצועת עזה. זה היה מעשה מתוכנן ומאורגן היטב, שהשתתפו בו למעלה מאלף חמושים, והוא בוצע על ידי ארגון טרור, שנהנה מגיבוי ומימון של קטר ומשטר האייתולות באיראן. 

ארגון חמאס השתלט על רצועת עזה בשנת 2007 בהפיכה אלימה נגד הרשות הפלסטינית. מאז ועד היום הוא ביסס את שלטונו האימתני בשטח ארץ מוכה אסון זה,  והפך את תושבי עזה לבני ערובה של שאיפותיו הפונדמנטליסטיות. למרבה האירוניה, ישראל בראשות נתניהו, שיתפה עמו פעולה. נתניהו ראה בחמאס נכס, שיעזור לו להכשיל הסדר פוליטי עם הפלסטינים.

בינואר 2023 הוקמה ממשלת נתניהו השישית, שבה ניתנו תפקידי מפתח לגורמים פשיסטיים קיצוניים. מאז הקמתה, פעלה ממשלת נתניהו למען מטרה אחת – לבצע בישראל הפיכה משטרית ולחסל את עצמאותה של מערכת המשפט, כדי למנוע כל אפשרות של ביקורת על תוכניתה לספח את הגדה המערבית ולחסל סופית את הסיכוי להסדר עם הפלסטינים. במקביל להפיכה המשטרית שקידמה ממשלת נתניהו, היא ניהלה משא ומתן להסדרים עם חמאס, ובכך העניקה לארגון לגיטימציה, כשליט הבלעדי והכל יכול של עזה.

מול המדיניות המסוכנת שהוביל נתניהו, שאיימה להפוך את ישראל למדינת הלכה דיקטטורית, קמה בישראל תנועת מחאה חסרת תקדים, בה השתתפו מאות אלפי אזרחים ואזרחיות. תנועה זו, שהכריזה בפעם הראשונה בתולדות המדינה על מאבק למען דמוקרטיה, מתנגדת למשטר האפרטהייד ולשליטת המתנחלים בגדה המערבית. אין זה מקרה שהעימות בין תנועת המחאה לממשלת נתניהו הגיע לשיאו, כאשר אלפי חיילי מילואים, טייסים וקצינים בכירים, הודיעו שיסרבו לשרת בצבא, אם ישראל תהפוך לדיקטטורה.

הטבח שבצע חמאס אור ליום שבת בישובי הדרום, שינה את חוקי המשחק. הוא חשף במלא הזוועה את האופי הרצחני של  הארגון. לא תנועת שחרור ולא לוחמי חופש, אלא ארגון ניהליסטי, הבז לכבוד האדם, אחיו התאום של ארגון הטרור דאעש, שכל מטרתו לזרות מוות וכאוס.

במקביל, התגלו בכל היקפן, אזלת היד ופשיטת הרגל של ממשלת נתניהו. ממשלה של ימין "על מלא", שדברה גבוהה על בטחון לאזרחים, ובשעת מבחן הפקירה אותם, חסרי מגן, בעוד מרבית הכוח הצבאי של ישראל מרוכז  בגדה המערבית, כדי לשמור על מתנחלים.

מען ארגון עובדים, מצטרף לנשיא האמריקאי ביידן והמחנה הדמוקרטי בעולם וקורא להפלת שלטון חמאס ולסילוק הסכנה שהוא מהווה עבור ישראלים ופלסטינים כאחד.

לאחר שתושלם משימה זו, יצטרפו חברי מען למאות אלפי הישראלים, שנשבעו לפעול כדי לסלק את נתניהו ושותפיו הקיצוניים מהזירה הפוליטית בישראל. במקום ממשלת הרוע והשחיתות, אנחנו נפעל, יחד עם תנועת המחאה, לבניית אלטרנטיבה פוליטית דמוקרטית חדשה בישראל, שנותנת סיכוי ועתיד גם לישראלים וגם לפלסטינים, ושפניה לשפיות ולשלום.

כארגון המאגד בשורותיו ישראלים ופלסטינים, מען מתנגד לקולות שכורכים את כל הפלסטינים עם חמאס וקוראים להשטיח את עזה. יש להפריד בין העם הפלסטיני הנאנק תחת הכיבוש, לבין חמאס. המלחמה המוצדקת נגד חמאס חייבת להתנהל תוך שמירה על החוק הבינלאומי שאוסר פגיעה באזרחים.

צו השעה הוא להילחם בעת ובעונה אחת נגד החמאס וגם נגד נתניהו, סמוטריץ', ובן גביר. זוהי מלחמה נגד הקיצוניות הדתית המשיחית משני הצדדים, המזינה אחת את השנייה, ואינה מייצגת את העמים שרוצים חרות ובטחון.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות