עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה מחמש שנים, אך העסקתם עדיין נעשית דרך חברת כוח אדם, הם מרוויחים שכר מינימום, תנאי העבודה קשים ואין קידום.

ביום 10.9.23, שלח נציג מען מר יואב גל-טמיר הודעה לחברה שמען הפך לארגון יציג לאחר שמעל לשליש מהעובדים/ות הצטרפו, וכי החוק מחייב את הנהלת בית החולים לפתוח עם מען במשא ומתן על הסכם קיבוצי.

הישאם אחמד ג'אהלין, מיוזמי ההתארגנות אמר: "ארגון מען הוא איגוד עובדים המתמחה בסיוע לעובדים פלסטינים במקומות עבודתם. התאגדות עובדים היא זכות מובטחת בחוק העבודה הישראלי. לכן, לא היססנו להצטרף למען על מנת לשפר את תנאי העבודה שלנו."

דרישתם העיקרית היא להיקלט לעבודה ישירה על ידי בית החולים. הם עדין מועסקים על ידי חברת כוח אדם למרות שהם עובדים שם הרבה למעלה מתשעה חודשים, כאשר החוק קובע שאחרי תקופה זו על מקום העבודה לקלוט אותם ישירות. העובדים פנו אין ספור פעמים להנהלת בית החולים בדרישה להיקלט באופן ישיר, אך נענו שבגלל חילוקי דעות עם הקבלן לגבי תשלום כספי הפיצויים, בית החולים אינו מוכן לקלוט אותם. גם דרישותיהם החוזרות ונשנות לתוספת שכר לא נענו, והם מועסקים בשכר מינימום. בנוסף, דורשים העובדים שבמקרה של תאונות עבודה הם יטופלו בבתי חולים ישראלים ולא ישלחו לבתי חולים ברשות הפלסטינית.

ניהול משא ומתן בתום לב בין העובדות והעובדים לבין בית החולים לקראת הסכם קיבוצי, הוא דרך המלך להבטיח את המשך העבודה התקינה, ואת רווחתם של העובדים, של המטופלים ושל רשת הוד עמל.  

MORE...

ההפיכה המשפטית

נשים ערביות בקפלן

באנו היום, קבוצת נשים יהודיות וערביות להשתתף במחאה, לתמוך בה, ולחזק את התנועה ההמונית למען דמוקרטיה. באנו כדי להגיד בצורה הברורה ביותר, לא לממשלת הגזענות,

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות