מורי המרכז למוזיקה בראש העין פותחים בשביתה

בפברואר האחרון פתחו מורי המרכז בשביתה לאחר ניסיונות שבים ונשנים, שלא צלחו, להיפגש עם נציגי עיריית ראש העין. עתה הם חוזרים לרחוב עם קונצרט מחאה ושביתה נוספת, כמחאה על תנאי העסקתם  

פורסם במדור גלריה בעיתון הארץ ב 3.11.14 מאת נעם בן זאב

בפברואר האחרון פתחו מורי המרכז בשביתה לאחר ניסיונות שבים ונשנים, שלא צלחו, להיפגש עם נציגי עיריית ראש העין. עתה הם חוזרים לרחוב עם קונצרט מחאה ושביתה נוספת, כמחאה על תנאי העסקתם

בפברואר האחרון, אחרי מאבק בן חודשים ארוכים ונסיונות חוזרים ונשנים שלא צלחו להיפגש עם נציגי העירייה, וראש העירייה בראשם, הכריזו מורי המרכז למוזיקה (הקונסרבטוריון) בראש העין – המיוצגים על ידי ארגון העובדים מע"ן – על שביתה, ויצאו לקונצרט מחאה מול בניין העירייה.

רפאל חתוכה, יועץ התקשורת של העירייה, אמר אז בתגובה: "יש לנו מקורות תקציב רבים… ראש העין תישאר עיר מוזיקלית… המחאה שלהם מוקדמת מדי: הם לא צריכים לדאוג".

מחר (שלישי, ברחבת המרכז החדש למוזיקה, ב–18:00) שבים המורים למוזיקה בראש העין לרחוב, לקונצרט מחאה, ופותחים בשביתה, הואיל ודבר לא נפתר משלל הבעיות שלהם, הכוללות, לדבריהם, את פיטוריהם מדי שנה וכתוצאה מכך קבלת חודש משכורת ופגיעה ברצף ההעסקה; שכר נמוך שאף מתמעט, והסכם שהוצע להם ואינו משפר את תנאי העסקתם. התלמידים והוריהם נחלצו לעזרה גם כן, והם מבטאים את תמיכתם הנחרצת במורים בדף פייסבוק בו מופיעים מכתבים רבים שמופנים לראש העירייה שלום בן משה.

בתגובה מדגישה העירייה את ההשקעה הרבה שלה בחינוך המוזיקלי בעיר ואת החשיבות בה היא רואה את הסדרת תנאי ההעסקה של המורים במסגרת האילוצים התקציביים. היא קוראת למורים לדחות את השביתה ומבטיחה שמזכירות הקונסרבטוריון תפצה את התלמידים שייפגעו ממנה. עוד היא מוסיפה: ״ראש העיר שלום בן משה, המכהן כיו"ר העמותה במסגרתה פועל הקונסרבטוריון, הנחה את הגורמים המקצועיים להגיע לחתימת הסכם קיבוצי. התקיימו ישיבות עם נציגי המורים והארגון היציג לקידום פתרון הוגן. נקבעה ישיבה אצל הממונה על יחסי עבודה במשרד הכלכלה ל–4 בנובמבר והכל במגמה להגיע להסכם. בנוסף וככל שיידרש יפנו העמותה והעירייה לבית הדין לעבודה בבקשה למנוע את קיום השביתה ומיצוי המו"מ״.

 20141019_213016

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות