35 בוגרות קורסים למטפלות גריאטריות תקבלנה תעודות ב-23.7 בשעה 17:00 בהלל יפה

הפיילוט שבמסגרתו נערכו 3 הכשרות עד כה, הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין ארגון העובדים מען הנאבק לשלב נשים ערביות בעבודות הוגנות, לבין הממונה הארצית מטעם משרד הבריאות על יישום הסטנדרטים בגריאטריה צפי הלל-דיאמנט, וביה"ס האקדמי לסיעוד בהלל יפה.

על רקע דרישת ארגון בתי האבות (א.ב.א.) מהממשלה לאשר ייבוא עובדים זרים לעבודה בבתי אבות, יתקיים ביום ב' הקרוב, ה- 23.7.2018, בשעה 17:00, טקס הסיום לבוגרות 2 קורסים לסייעות גריאטריות מהמגזר הערבי בבית הספר האקדמי לסיעוד במרכז הרפואי הלל יפה. 35 נשים מג'יסר א-זרקא וכפרי המשולש הצפוני, שסיימו בהצלחה את הקורס התאורטי ואת ההתנסות המעשית בבתי אבות בחדרה ובנתניה, תקבלנה תעודות מטפלות גריאטריות. הן מצפות לעבוד בבתי האבות באזור, שכידוע סובלים ממצוקת כח אדם מיומן. בכך הן תצטרפנה ל-34 נשים ערביות שכבר סיימו את הקורס באוקטובר האחרון, ואשר רובן השתלבו כבר בעבודה במוסדות גריאטרים.

מונא, בת 58 מג'יסר א-זרקא, שעבדה שנים בניקיון, מאד מרוצה מהקורס, ורוצה להמשיך לעבוד כל עוד היא יכולה. "הקורס הזה נתן לי המון מידע איך לטפל בקשישים: נחשפתי לעולם חדש, לעבודה בצוות, וללימודים באווירה אקדמית. ראיתי שאפשר ללמוד גם בגיל מבוגר, מה שלא התאפשר לי בנעורי. אני מאמינה שכדאי להעסיק מטפלות מבוגרות כי אנחנו יותר אמפתיות כלפי הקשישים", היא אומרת.

סאמיה עמאש, נשואה ואם ל- 4 מג'יסר, אומרת: "העבודה בסיוע לקשישים קשה מאד פיזית ונפשית, אבל היא עבודת קודש. לתת לקשישים יחס של כבוד בשנותיהם האחרונות הוא הדבר הכי אנושי שיכול להיות".

הפיילוט הזה שבמסגרתו נערכו 3 הכשרות עד כה, הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין ארגון העובדים מען הנאבק לשלב נשים ערביות בעבודות הוגנות, לבין הממונה הארצית מטעם משרד הבריאות על יישום הסטנדרטים בגריאטריה צפי הלל-דיאמנט, וביה"ס האקדמי לסיעוד בהלל יפה.

קיים פוטנציאל של שילוב מאות נשים ואף אלפי נשים ערביות בתחום העדין הזה שחשיבותו עולה ככל שהאוכלוסייה בישראל מזדקנת. הפיילוט הוא התשובה לדרישת ארגון בתי האבות (א.ב.א.) מהממשלה לבטל את האיסור לייבא עובדים זרים לעבודה בבתי אבות. למעשה מה שדורש א.ב.א. הוא למלא את בתי האבות בכח אדם זול, חסר זכויות ועצבני. לעומת הדרישה הזאת, הפיילוט פותר שלוש בעיות בו זמנית. ראשית, הוא עונה על המחסור החמור בכח אדם במרכזים גריאטרים ומאפשר להעניק לזקנים טיפול מיומן ואמפתי. שנית, הוא מוציא נשים ערביות מאבטלה ומעוני ומאפשר להן לשפר את מצבן הכלכלי והחברתי. שלישית הוא מאפשר למדינה לחסוך תשלומי קצבאות אבטלה והבטחת הכנסה.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות