1800 עובדי מוסדות חינוך בעירית תל אביב לא יקבלו שכר בחופשת הפסח

עובדים מתארגנים במען במטרה להתאגד ולחתום על הסכם קיבוצי

mosdot

כ-1800 מורים, מדריכים, מטפלות ועובדים בעלי הכשרה בתחומים מגוונים, מועסקים בעיריית תל אביב באמצעות חברת מוסדות חינוך, שהיא למעשה חברת בת של העיריה. מרביתם מועסקים כעובדים שעתיים, מפוטרים אחת לשנה, נאלצים מדי קיץ לחפש עבודה שנייה וחוששים לגורלם בשנה הבאה. הם עובדים לצד עובדי עירייה קבועים, הנהנים מכל הזכויות הסוציאליות, כולל חופשות משולמות, קופת גמל, ביטוחי פנסיה משופרים, ומתנות לחג. הפער ביניהם מעליב.

שולה עובדת כסייעת כבר 10 שנים והשכר שלה לא משתנה. רבקה הגננת משתתפת בהשתלמויות עליהן היא לא מקבלת תשלום. גלעד המורה לאמנות לא מקבל משכורת בקיץ כי הוא מפוטר בחודשי יולי-אוגוסט. ליעל לא שילמו עדיין על קייטנה שהדריכה בקיץ. יפה ממשיכה לרדוף אחרי האחראים על גמול השתלמות שלא מאשרים לה אותו.

לאחרונה פנו עובדי מוסדות חינוך לארגון העובדים מען במטרה להתאגד ולחתום על הסכם קיבוצי. עשרות עובדי מוסדות חינוך ומתנדבים של מען מחתימים את חבריהם על טופסי הצטרפות למען. דרישותיהם פשוטות, ובראשן, חתימה על הסכם קיבוצי, שיבטיח: 12 חודשי שכר בשנה, כולל שכר בחופשות ללא פגיעה בשכר הנוכחי; חוזה רציף ללא פיטורים והגבלת זמן שיבטיח בטחון תעסוקתי; תוספת ותק, תוספת יוקר, הכרה בגמולי השתלמות שיבטיחו ששכרם לא יוקפא; זכויות סוציאליות; החזרי הוצאות על נסיעות, טלפון, ציוד ותשלום עבור שעות נוספות.

לפרטים נוספים:

דני בן שמחון טל' 050-43300393

danib@maan.org.il

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות