הפסיקו את המלחמה! הפסיקו את האלימות והשנאה בין יהודים וערבים!

אנו עומדים מול מציאות אכזרית וקשה: פרובוקציות מתמשכות של ישראל כלפי פלסטינים במזרח ירושלים, הוציאו את השד מהבקבוק ועודדו את חמאס להופיע כמגינת אל אקצא.  מאות קסאמים שוגרו לערי ישראל גרמו עד כה לשישה אזרחים ישראלים הרוגים, עשרות פצועים והרס רב של רכוש. הפצצות מסיביות של חיל האויר הישראלי על רצועת עזה גרמו כבר בשלושת הימים הראשונים לכמאה הרוגים ואלפי פצועים, להרס קשה של תשתיות ובתי מגורים. עימותים יזומים ואלימים בין תושבים יהודים וערבים בערים רבות העלו את מפלס השנאה והעוינות.

מול הגל העכור של אלימות ושנאה, קורא מען לעצור את המלחמה ואת האלימות ההרסנית בשני הצדדים. אנו מצטרפים לצוות הרפואי של בית חולים רמב"ם ולעוד רבים אחרים, שיצאו להפגין ברחבי הארץ, בקריאה לשמור על יחסי האחווה בין יהודים וערבים, ולא להגרר להסתה ולאלימות. אסור לתת לפנאטיות הדתית, ללאומנות ולגזענות בשני הצדדים לגרור אותנו לאבדון.

בשבועות האחרונים, בשעה שהשטח החל לבעור מעימותים הרי אסון בעלי אופי דתי ולאומני, אנחנו במען, ניהלנו משא ומתן אינטנסיבי מול מעסיקים לחתימה על הסכמים קיבוציים בעלי חשיבות רבה לעתיד העובדים המאורגנים במען. בחודש מרץ נחתם הסכם ראשון עם בעלי מפעל המזון רג'ואן באזור התעשייה עטרות. במפעל מועסקים 55 עובדים, תושבי הרשות הפלסטינית, שיזכו מעתה לתנאי עבודה חוקיים והוגנים. בימים אלה ממש נחתם, בפעם השנייה, הסכם קיבוצי עם עמותת יד ביד לחינוך דו לשוני. בעמותת יד ביד מועסקים 250 עובדות.י חינוך, ערבים ויהודים, שמעניקים חינוך דו לשוני שוויוני ליותר מאלף ילדים מגיל הגן עד התיכון.

חברי מען החדשים כמו אלו שהצטרפו לשורותינו לפני שנים, יודעים היטב, שאנו חותרים ללא לאות לסולידריות ושוויון של כל אדם באשר הוא אדם, ומגלים אפס סובלנות כלפי הפרדה או אפליה בין יהודים לערבים.

בימים אלה של מלחמה כאוס והיעדר מנהיגות אחראית, אנו נושאים עינינו אל ההנהגה החדשה בוושינגטון ומקבלים ממנה השראה ועידוד. לאחר עשרות שנים בהן הדרדר מעמדה של העבודה המאורגנת בארה"ב, שב הבית הלבן וקורא לחזק את ההתאגדות המקצועית של העובדים. ממשל בידן מגלה מנהיגות גם בנושא האקלים, כאשר הוא מתייצב בראש הקואליציה הבינלאומית למאבק בזיהום האוויר וההתחממות הגלובאלית.

אנו קוראים לכל כח בעל השפעה, תנועות אזרחיות, אישי ציבור ואחרים, להתאחד מאחורי הקריאה לשים קץ לאלימות ולמלחמה, ולמנוע פגיעה באזרחיות.ים חפים מפשע בשני הצדדים. אנו קוראים לשותפות ישראלית פלסטינית חוצה גבולות, שתמנע את ההשתלטות של הקיצוניים בשני הצדדים, ותסייע לבנייה של חברה צודקת ושפויה ללא הבדל דת, לאום גזע או מין.

עיצוב תמונה: ורד ביטן

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות