תעודת הוקרה לוופא טיארה

ופא טיארה מקבלת תעודת הוקרה
ופא טיארה מקבלת תעודת הוקרה

ופא טיארה (במרכז), האחראית על פרויקט "נשים וחקלאות" במשולש, זכתה בתעודת הוקרה ב- 20 למרץ מראש המועצה המקומית כפר קרע, מר חסן עת'אמנה, ומראש מועצת הנשים בכפר, יאסמין עאסי.

זוהי הפעם הראשונה שהמועצה המקומית של כפר קרע, כפר הולדתה של טיארה, מעניקה תעודות הוקרה לנשים יוצאות דופן על תרומתן לחברה. התעודה של טיארה מציינת "את המאמצים הבלתי רגילים ואת העבודה הקשה והעיקשת שהיא משקיעה כדי לפתוח מקומות עבודה לנשים; על ההגנה על זכויותיהן בשוק העבודה, ועל חיזוק מעמדן במשפחה ובחברה".

כ-170 נשים גדשו את האולם עם הענקת תעודות ההוקרה. "הרבה נשים בקהל כבר מכירות אותי ואת הפרויקט של מען, אולם היתה זו פעם ראשונה מאז שהתחלנו את הפרויקט כמעט לפני 10 שנים, שהמאמצים שאני משקיעה זוכים להוקרה פומבית, ושהשאלה של הזכות של נשים למצוא עבודה הוגנת, להתפרנס ולהיות פעילות בחברה מקבלת הכרה ציבורית.

"מאוד התרגשתי מהארוע, וכמוני בעלי וארבעת הבנים שלי, העדים לשעות העבודה הארוכות, לטלפונים שאינם פוסקים ביום ובלילה ולקשיים, ועכשיו הם סופסוף יכולים להיות עדים להישגים ולהכרה. אני גאה יותר מתמיד לתרום לפרויקט של נשים וחקלאות".

ופא החלה לעבוד כעובדת חקלאות בלתי מאורגנת ומנוצלת. היא הצטרפה לארגון העובדים מען עם התחלת הפרויקט בהתחלה כעובדת חקלאות מאורגנת. אך הודות למסירותה ולשכנוע העמוק שלה בפרויקט, היא נקלטה במען כאחראית על פתיחת מקומות עבודה לנשים, גיוסן לעבודה, בניית קבוצות של עובדות, וסיוע בכל הנוגע להתגברות על קשיים בעבודה. לא פלא שהן רואות בה דוגמא אישית.

קרן קפוד הבריטית התומכת בפרויקט, פרסמה את הידיעה בהבלטה, והאחראי על עבודתה בישראל ובפלסטין, אולוון מינרד אמר: "העבודה של ופא במען נותנת השראה במלוא מובן המילה. לא במקרה היא קבלה תעודת הוקרה, היא באמת ראויה לה. המצב של נשים ערביות בישראל וברחבי העולם הוא אחד הנושאים החשובים של התקופה. תעודת ההוקרה מכירה בחשיבות של העבודה של וופא ושל מען, ומחזקת את הרעיון שנשים מועצמות חיוניות לא רק לבניית כלכלה של מדינה, אלא גם כדי לבנות חברה אנושית במלוא מובן המילה".

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות