תעודת הוקרה לוופא טיארה

ופא טיארה מקבלת תעודת הוקרה
ופא טיארה מקבלת תעודת הוקרה

ופא טיארה (במרכז), האחראית על פרויקט "נשים וחקלאות" במשולש, זכתה בתעודת הוקרה ב- 20 למרץ מראש המועצה המקומית כפר קרע, מר חסן עת'אמנה, ומראש מועצת הנשים בכפר, יאסמין עאסי.

זוהי הפעם הראשונה שהמועצה המקומית של כפר קרע, כפר הולדתה של טיארה, מעניקה תעודות הוקרה לנשים יוצאות דופן על תרומתן לחברה. התעודה של טיארה מציינת "את המאמצים הבלתי רגילים ואת העבודה הקשה והעיקשת שהיא משקיעה כדי לפתוח מקומות עבודה לנשים; על ההגנה על זכויותיהן בשוק העבודה, ועל חיזוק מעמדן במשפחה ובחברה".

כ-170 נשים גדשו את האולם עם הענקת תעודות ההוקרה. "הרבה נשים בקהל כבר מכירות אותי ואת הפרויקט של מען, אולם היתה זו פעם ראשונה מאז שהתחלנו את הפרויקט כמעט לפני 10 שנים, שהמאמצים שאני משקיעה זוכים להוקרה פומבית, ושהשאלה של הזכות של נשים למצוא עבודה הוגנת, להתפרנס ולהיות פעילות בחברה מקבלת הכרה ציבורית.

"מאוד התרגשתי מהארוע, וכמוני בעלי וארבעת הבנים שלי, העדים לשעות העבודה הארוכות, לטלפונים שאינם פוסקים ביום ובלילה ולקשיים, ועכשיו הם סופסוף יכולים להיות עדים להישגים ולהכרה. אני גאה יותר מתמיד לתרום לפרויקט של נשים וחקלאות".

ופא החלה לעבוד כעובדת חקלאות בלתי מאורגנת ומנוצלת. היא הצטרפה לארגון העובדים מען עם התחלת הפרויקט בהתחלה כעובדת חקלאות מאורגנת. אך הודות למסירותה ולשכנוע העמוק שלה בפרויקט, היא נקלטה במען כאחראית על פתיחת מקומות עבודה לנשים, גיוסן לעבודה, בניית קבוצות של עובדות, וסיוע בכל הנוגע להתגברות על קשיים בעבודה. לא פלא שהן רואות בה דוגמא אישית.

קרן קפוד הבריטית התומכת בפרויקט, פרסמה את הידיעה בהבלטה, והאחראי על עבודתה בישראל ובפלסטין, אולוון מינרד אמר: "העבודה של ופא במען נותנת השראה במלוא מובן המילה. לא במקרה היא קבלה תעודת הוקרה, היא באמת ראויה לה. המצב של נשים ערביות בישראל וברחבי העולם הוא אחד הנושאים החשובים של התקופה. תעודת ההוקרה מכירה בחשיבות של העבודה של וופא ושל מען, ומחזקת את הרעיון שנשים מועצמות חיוניות לא רק לבניית כלכלה של מדינה, אלא גם כדי לבנות חברה אנושית במלוא מובן המילה".

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות