"עובדים ומובטלים פלסטינים במאבק הישרדות במזרח ירושלים ובאזורי ההתנחלות" – פנל ולאחריו אסיפה כללית שנתית

"עובדים ומובטלים פלסטינים במאבק הישרדות במזרח ירושלים ובאזורי ההתנחלות" - פנל של ארגון העובדים ולאחריו אסיפה כללית שנתית

הפנל יתקיים ביום ב', ה- 1.6 במלון נוטרדאם בירושלים, בשעה 17:00. בשעה 18:30 תתחיל האסיפה הכללית בהשתתפות נציגי התאגדויות המסונפות לארגון העובדים מען ולנציגי הסניפים.

ארגון העובדים מען מתכנס לאסיפה הכללית השנתית ה-16 בסימן התרחבות בפעילות האיגוד מקצועית בישראל, בקרב מורים ומדריכים לאמנות, בסיוע לנשים ערביות לזכות בעבודה עם זכויות, בקידום התאגדות של קבוצות עובדים חדשים, בהגנה עיקשת על עובדים פלסטינים באזורי התעשיה של ההתנחלויות (באזור C) ובהרחבת היקף העבודה להגנת זכויותיהם של פועלים ומובטלים בירושלים המזרחית.

לפני האסיפה הכללית השנתית שתערך בנוכחות נציגי התאגדויות המסונפות למען ונציגי הסניפים יקיים הארגון דיון שיתמקד במציאות הכלכלית חברתית שמולה עומדים מאות אלפי עובדים ומובטלים פלסטינים באזורי התנחלויות ובירושלים המזרחית. המיקוד בשאלה זו נובע מהכרתנו את ההשלכות הכלכליות, והחברתיות הנובעות מ-48 שנות כיבוש ישראלי על האוכלוסייה הפלסטינית, ומנגד, חובתו המוסרית של כל הדורש צדק חברתי להתייצב לצידם של הפועלים והמובטלים הפלסטינים במזרח ירושלים וב"אזורי סי" הנשלטים על ידי ישראל.

הדוברים בפנל  -נציגי ארגונים ופעילי שטח:

יהודית אופנהיימר- מנכ"לית עיר עמים, ראניה סאלח אבו דיאב – פעילת ארגון העובדים מען, עוה"ד אמיר בשה – מייצג את עובדי צרפתי ומען במאבק למען זכות ההתאגדות, חאתם אבו זיאדה – יו"ר ועד עובדי מוסך צרפתי במישור אדומים, מוסי רז – יו"ר ארגוני פורום השלום, אחמד שייב – אחד משלושת העובדים שפוטרו ממפעל ימית סינון באזור התעשיה ניצני שלום, ניר חסון – עיתונאי "הארץ", עבד אלכרים שריף – מוביל מאבק עובדי החפירות ברשות העתיקות, אסף אדיב – מנכ"ל מען

מנחה: ארז וגנר – רכז סניף מען בירושלים

האסיפה הכללית של מען:

בשעה 18.30 יקיים ארגון העובדים מען את האסיפה השנתית של נציגיו לדיון ואישור תכנית הפעולה שלו ותקציבו וכן לדיון בדו"חות של המנכ"ל, הממונה על הכספים, וועדת הביקורת. בתום האסיפה ייערכו הצבעות על תוכן הדו"חות והצעות נוספות שיעלו לדיון. לאסיפה מוזמנים נציגי הסניפים של מען לפי המפתח הקבוע בתקנון העמותה.

לפרטים – נציגי מען בסניפים:

יואב טמיר ירושלים – 050-7859475 \ וופא טיארה – משולש –  050-4330036

מיכל שוורץ – חיפה – 050-4330067 \ ניר נאדר – תל אביב יפו 050-6839443

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות