עובדי מעון לנוער בסיכון בטמרה התאגדו במען

עובדי מעון לנוער בסיכון בטמרה התאגדו במען. העובדים דורשים להסדיר העסקתם כחוק והגנה מפני חקירות סרק. הנהלת המעון מסרבת להכיר במען – לוחצת על העובדים לסגת מהחברות באיגוד

העובדים דורשים להסדיר העסקתם כחוק והגנה מפני חקירות סרק

הנהלת המעון מסרבת להכיר במען – לוחצת על העובדים לסגת מהחברות באיגוד

במוצאי שבת ה- 16.5 שלח מנכ"ל ארגון העובדים מען, אסף אדיב, הודעת פקס למנהלי  המעון לילדים בסיכון "אזדיהאר" בטמרה,  והודיע על הצטרפות 10 עובדים מתוך 24 עובדי המעון לארגון העובדים מען, וכי מען הפך לארגון היציג של עובדי המעון, דבר שמחייב את הנהלת המעון לפתוח במו"מ על הסכם שכר קיבוצי עם מען. אדיב הציע לקיים בהקדם פגישת הכרות והבהרה של המסגרת החוקית למו"מ על הסכם קיבוצי במקום.

תגובת הנהלת המעון היתה שלילית. במקום לקבוע מועד לפגישה עם נציגי מען החלה ההנהלה בהפעלת לחצים ישירים ובלתי ישירים על העובדים במטרה להביא אותם לבטל את חברותם בארגון העובדים – דבר המהווה עבירה חמורה על החוק. בתגובה שלחה היועצת המשפטית של מען, עוה"ד איה ברטשנטין, מכתב התראה חריף להנהלת המעון ודרשה כי תופסק לאלתר כל פעולה שיש בה משום הפעלת לחץ או שיחות עם עובדים בקשר להתארגנות באיגוד.

מעון אזדיהאר מטפל ב- 50 ילדים ובני נוער עד גיל 18 מהמגזר הערבי. כל העובדים והעובדות ב"אזדיהאר" הם עובדים מקצועיים – יש ביניהם עובדים סוציאליים, מורות, מדריכי ספורט, מדריכים, עובדות כלליות ועובדות מטבח. חלקם מועסקים במקום כבר מספר שנים.

העובדים פנו למען כדי להסדיר את תנאי עבודתם – בין השאר הם מתלוננים על כך שאין רישום שעות העבודה האמיתיות, על העדר תשלום לעובדים שהועסקו ביום הבחירות ועל העדר קריטריונים ומסלול קידום. בוגרי האוניברסיטאות והמכללות שמועסקים בהוראה והדרכה במעון אינם מתוגמלים לפי השכלתם והכשרתם.

בנוסף לכך, לעיתים קרובות מוגשים נגדם תלונות שווא על אלימות, והם חשופים לחקירות משטרתיות ופתיחת תיקי סרק נגדם, בלי שיזכו להגנה של מוסדות הרווחה. יש לציין שהדבר מתרחש במוסדות רבים לחוסים. לא קיים שום מנגנון שיברר בין תלונות שווא ותלונות ראויות, עוד לפני העברת הטיפול למשטרה.

מטרת ההתארגנות היא להסדיר את העסקתם באופן חוקי, לשפר את שכרם ואת דירוג הותק, ולפתור בעיות חוקיות ומנהליות המעיקות עליהם.   הוקם ועד פעולה בן 3 חברים במוסד.

עשרות אלפי צעירים וצעירות ערבים המועסקים בישובים הערבים סובלים מהעדר הסכם עבודה קיבוצי מחייב, ולעיתים מתנאי העסקה לא חוקיים ופוגעניים. התאגדות העובדים ב"אזדיהאר" מעלה על סדר היום את הצורך להסדיר את תנאי העבודה והשכר בתוך הישובים הערבים – בעיה שעד כה לא זכתה לתשומת לב מספקת.

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, דוברת מען, 050-4330067

מען בפייסבוק                 אתר מען

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות