סולידריות עם העם באוקראינה במאבקו נגד הכיבוש הרוסי

גילוי דעת של מען-ארגון עובדים המאגד עובדים ישראלים ופלסטינים

מאז יום ה' 24.2 פועלת מכונת המלחמה הרוסית על אדמת אוקראינה. מטוסים, טילים וטנקים של הצבא הרוסי חצו את הגבול תוך הפרה בוטה של החוק הבינלאומי, וגורמים להרג והרס. אלפי אזרחים נהרגו עד כה וכמיליון הפכו פליטים. מול המתקפה הברברית על ריבונותו והחופש שלו, מוכיח העם האוקראיני אומץ לב מרשים ומעורר הערכה. 

תוך שימוש באלימות צבאית ברוטלית מחזיר שליט רוסיה פוטין את אירופה לשנות ה-40 הנוראות. אלא שהפעם מתייצבת מולו חזית בינלאומית מאוחדת ונחושה, בראשות הנשיא האמריקאי ביידן, שהגדיר את העימות בנאומו האחרון בקונגרס כעימות בין הדמוקרטיה והאוטוקרטיה – בין העבר ובין העתיד.

במערכה גורלית זו על עתיד אירופה והעולם כולו, אנו מגלים את האמת על המנהיגות הישראלית, שרואה את העולם עין בעין עם הרודן הרוסי פוטין. ישראל נמנעה מהודעת גינוי לפלישה הרוסית במועצת הבטחון וגנרלים בדימוס מסבירים באולפנים שפלישה צבאית מהסוג שמנהל פוטין היום היא צעד לגיטימי. שעה שמדינות אירופה קולטות פליטים מאוקראינה ממשיכה ישראל במדיניות של אטימות ואכזריות וסוגרת שעריה בפני פליטים מהקרבות.

בעימות הגורלי הזה על עתיד האנושות אנו בארגון מען מתייצבים ללא היסוס לצד המחנה הדמוקרטי ונגד משטר האוטוקרטיה הרצחנית שאותה השליט פוטין על העם הרוסי מזה למעלה מעשרים שנה. 

כארגון שחרת על דגלו שותפות שוויונית בין ישראלים ופלסטינים, ופועל יום יום למען זכויות עובדים, זכויות אדם ושוויון נשים, אנו מתייצבים לצד העם האוקראיני שנלחם היום על חירותו ועם המאבק של העולם הדמוקרטי לחברה חופשית. 

מי שמאמין כמונו בזכותו של כל איש ואישה לחיים של כבוד שוויון ורווחה לא יכול להשאר אדיש מול המלחמה הנוראה באוקראינה.

כן לדמוקרטיה ולזכויות האדם ! לא למלחמות ולכיבושים! 

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות