סולידריות עם העם באוקראינה במאבקו נגד הכיבוש הרוסי

גילוי דעת של מען-ארגון עובדים המאגד עובדים ישראלים ופלסטינים

מאז יום ה' 24.2 פועלת מכונת המלחמה הרוסית על אדמת אוקראינה. מטוסים, טילים וטנקים של הצבא הרוסי חצו את הגבול תוך הפרה בוטה של החוק הבינלאומי, וגורמים להרג והרס. אלפי אזרחים נהרגו עד כה וכמיליון הפכו פליטים. מול המתקפה הברברית על ריבונותו והחופש שלו, מוכיח העם האוקראיני אומץ לב מרשים ומעורר הערכה. 

תוך שימוש באלימות צבאית ברוטלית מחזיר שליט רוסיה פוטין את אירופה לשנות ה-40 הנוראות. אלא שהפעם מתייצבת מולו חזית בינלאומית מאוחדת ונחושה, בראשות הנשיא האמריקאי ביידן, שהגדיר את העימות בנאומו האחרון בקונגרס כעימות בין הדמוקרטיה והאוטוקרטיה – בין העבר ובין העתיד.

במערכה גורלית זו על עתיד אירופה והעולם כולו, אנו מגלים את האמת על המנהיגות הישראלית, שרואה את העולם עין בעין עם הרודן הרוסי פוטין. ישראל נמנעה מהודעת גינוי לפלישה הרוסית במועצת הבטחון וגנרלים בדימוס מסבירים באולפנים שפלישה צבאית מהסוג שמנהל פוטין היום היא צעד לגיטימי. שעה שמדינות אירופה קולטות פליטים מאוקראינה ממשיכה ישראל במדיניות של אטימות ואכזריות וסוגרת שעריה בפני פליטים מהקרבות.

בעימות הגורלי הזה על עתיד האנושות אנו בארגון מען מתייצבים ללא היסוס לצד המחנה הדמוקרטי ונגד משטר האוטוקרטיה הרצחנית שאותה השליט פוטין על העם הרוסי מזה למעלה מעשרים שנה. 

כארגון שחרת על דגלו שותפות שוויונית בין ישראלים ופלסטינים, ופועל יום יום למען זכויות עובדים, זכויות אדם ושוויון נשים, אנו מתייצבים לצד העם האוקראיני שנלחם היום על חירותו ועם המאבק של העולם הדמוקרטי לחברה חופשית. 

מי שמאמין כמונו בזכותו של כל איש ואישה לחיים של כבוד שוויון ורווחה לא יכול להשאר אדיש מול המלחמה הנוראה באוקראינה.

כן לדמוקרטיה ולזכויות האדם ! לא למלחמות ולכיבושים! 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות