מען הכריז על סכסוך עבודה בחברת התובלה "מובילי דרור"

אחרי יותר מ-4 חודשים של מו"מ עקר, הכריז היום ארגון העובדים מען על סכסוך עבודה ושביתה בחברת התובלה "מובילי דרור", המעסיקה כ-160 נהגי משאיות. מען הכריז על סכסוך העבודה לאחר שהנהלה הודיעה על הפסקת המו"מ, כולל ביטול של ישיבה מכרעת שנקבעה ליום 31.1, באופן חד צדדי ובאותו יום. כמו כן הודיעה ההנהלה כי היא מעמידה בסימן שאלה את היציגות  של מען.

ביטול הישיבה היה המשך ישיר למדיניות של משיכת זמן תוך כדי נסיונות בלתי פוסקים להכשיל את המו"מ. מובילי דרור מינתה את מנכ"ל ההסתדרות לשעבר גדי לוטן כמנהל המו"מ מטעמה וזה הוביל את המו"מ באופן שכוון להכשילו. במקביל פנתה ההנהלה לעובדים מעל ראשה של נציגות העובדים, במטרה לשבור את התארגנות העובדים. אין פלא שבדיוק לפני הישיבה המכריעה שבוטלה, צץ ועד עובדים חלופי הקורא לנהגים לבטל את חתימותיהם במען.

בישיבה שבוטלה היתה מובילי דרור אמורה להציג את עמדותיה על מבנה השכר של הנהגים ועל תשלום חובות עבר. מאז ספטמבר האחרון התקיימו 10 ישיבות מו"מ שמען דרש בהם תבנית שכר לפי שעות: שכר שעתי יהיה 37-42 ₪ (עפ"י סוג המשאית והוותק), ותשלום על שעות נוספות על פי חוק. משמעות הדרישה היא ביטול שיטת התשלום הנהוגה בענף, המבוססת על שכר מינימום ועל פרמיה הנתונה להחלטה שרירותית של סדרני החברה.

יש לציין שבמשך שנים חברת מובילי דרור שלמה לנהגים שכר חודשי הנמוך ב- 1500 שקל ממה שמגיע להם עלפי צו ההרחבה לענף התובלה, על ידי קיצוץ בביטוח הפנסיוני ובקרן ההשתלמות, ואי תשלום עבור אבדן כשר עבודה, אש"ל ותוספות אחרות. זאת למרות שמובילי דרור היא אחת מחברות ההובלה הגדולות במשק, העובדת בין היתר עבור איקאה, HP ישקר, פלסטרוניקס ולוריאל.

מען והועד של הנהגים נחושים לשים קץ למצב הזה, ולהגיע להסכם קיבוצי המבוסס על שכר שעתי. זהו מאבק שמטרתו להביא לשינוי במצבם של נהגי המשאיות בישראל, שזכויותיהם וכבודם נרמסים.

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות