מורי המוסיקה במודיעין נאבקים נגד הכוונה להפכם ל ל"עובדי פדיון": דורשים שכר ותנאים הוגנים התואמים את מקצועם

מורי המוסיקה בקונסרבטוריון במודיעין יוצאים למאבק כנגד הכוונה להפוך אותם ל"עובדי פדיון" האחראים על גביית שכר הלימוד מהתלמידים, וששכרם תלוי בתשלומי ההורים.

מורי המוסיקה בקונסרבטוריון במודיעין יוצאים למאבק כנגד הכוונה להפוך אותם ל"עובדי פדיון" האחראים על גביית שכר הלימוד מהתלמידים, וששכרם תלוי בתשלומי ההורים.

המורים במודיעין מועסקים על ידי העמותה העירונית סחלבים. במשך שנים ארוכות שכרם נותר נמוך, ללא כל אופק קידום, ללא משכורת בקיץ, ללא כל תגמול על הובלת תזמורות והרכבים, וללא קרן השתלמות. למרות תנאי העבודה הבלתי מכבדים, מובילה קבוצת מורים איכותית זו פרויקט מרשים, שנותן למאות תלמידים בעיר חינוך מוסיקלי ברמה גבוהה. לאחרונה גם זכה קונסרבטוריון מודיעין להכרה רשמית כקונסרבטוריון בפיקוח משרד החינוך וכתוצאה החל משרד החינוך להעביר תקציבים לעיר.

אך לא זו בלבד שהעירייה גורפת לכיסה את התקציב שהתקבל ממשרד החינוך ולא מעבירה למורים אף לא אחוז קטן ממנו, אלא שכעת בכוונת העמותה העירונית אף לפגוע בתנאי ההעסקה של המורים ולהפוך אותם ל"עובדי פדיון". בחוזה עבודה אישי, שהמורים נדרשו לאחרונה לחתום עליו, נקבע כי שכר המורים ישולם על פי התקבולים שיגיעו מהורי התלמידים. תלמיד הזכאי להנחה, או שהוריו מאחרים בתשלום, יגרום להורדה בשכר המורה.

במקום לתגמל את המורים שהביאו את הקונסרבטוריון להישגים ולהכרה רשמית פוגעת הרשות המקומית במורים תוך הפיכתם לקבלני הגביה של שכר הלימוד מתלמידיהם.

מורי הקונסרבטוריון במודיעין מצטרפים למורים למוסיקה בכל הארץ שדורשים שכר הוגן ויחס הולם לתרומתם החשובה לחינוך מוסיקלי.

ארגון העובדים מען, שחתם לפני מספר שנים על הסכם קיבוצי תקדימי שהסדיר את תנאי השכר והעבודה של מורי המוסיקה בקונסרבטוריון ראש העין, מאגד את מורי המוסיקה במודיעין ודורש ליישם כאן את סולם השכר שנקבע בראש העין.

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות