כנס ביפיע נגד תאונות העבודה בענף הבניין – עובדי הבניין ביפיע מסרבים להמשיך ליפול מהפיגומים

עובדי הבניין ביפיע מסרבים להמשיך ליפול מהפיגומים!

כנס נגד תאונות העבודה בענף הבניין

יום שבת, 14 לאפריל בשעה 18:00 במתנ"ס יפיע

ביום שבת ה-14.4 יתקיים כנס בכפר יפיע בנושא תאונות העבודה בענף הבניין. 45% מההרוגים בתאונות עבודה בבניין הינם פלסטינים אזרחי מדינת ישראל. בשנים האחרונות נהרגו תשעה מתושבי הכפר בתאונות עבודה בבניין, ועשרות נותרו נכים. הכפר יפיע, ש-9 מתושביו נהרגו בשנים האחרונות בתאונות עבודה, ועשרות נפגעים שנותרו נכים. שנת 2018 נפתחה בתאונת העבודה הקטלנית של צעיר מהכפר, בהא כנאנה, שנהרג בתאונה בפרויקט הרכבת הקלה בפתח תקווה, בן 19 היה במותו.
מסר הכנס ברור: תאונות עבודה אינן גזירת גורל ועל כולם מוטלת האחריות לשנות את המצב. הכנס נערך בחברה הערבית, מתוך מטרה לקדם מודעות בקרב הגורמים השונים: רשויות מקומיות, מהנדסים, קבלנים מנהלי עבודה ועובדי הבניין עצמם להגדלת האחריות על הנעשה באתרי הבנייה , שינוי תרבות העבודה והטמעת שיטות והרגלים של בטיחות וזהירות.
בכנס ייקחו חלק בני משפחות של הרוגים, בהם נורה עלא א-דין, אחותו של העובד אחמד עלא א-דין, שנהרג בתאונה בשנת 2011, אשר תציג בכנס את זעקתם של משפחות הנפגעים, ואת תחושתם כי המערכת השלטונית והמשפטית מזלזלת בכבודם.
הדוברים המרכזיים בכנס, שנערך בחסות עומרן כנאנה, ראש המועצה המקומית יפיע, הם: פרופ' רוני נבון מהמכון הלאומי לחקר הבנייה בטכניון; סלים לחאם, נציג ארגון הקבלנים בצפון; עו"ד גדיר ניקולא מקו לעובד, ואסף אדיב, מנכ"ל ארגון העובדים מען, שמובילים את קמפיין "נרתמים למאבק בתאונות הבניין". בנוסף ישתתפו חברי כנסת פעילים במאבק נגד תאונות העבודה, עבד אלחכים חאג' יחיא אייל בן ראובן, ופעילי שטח.
הכנס הוא ביטוי לעניין הציבורי הנרחב בנושא כתוצאה מהקמפיין בנושא תאונות עבודה בבניין, שאתר "נרתמים" (בעברית וערבית) מהווה בו גורם מרכזי. המאבק הציבורי מציין כעת יותר משנת פעילות של "מען" עם עובדים צעירים ביפיע בשיתוף עם פרוייקט קידום הנוער. ההתגייסות של פעילים ביפיע הינה עדות להכרה הגוברת בציבור הערבי לכך שתאונות העבודה בענף הבניין הן תוצאה של תרבות עבודה קלוקלת, הנובעת מרשלנות פושעת של בעלי אינטרסים.

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות