הפסיקו את המלחמה! הפסיקו את האלימות והשנאה בין יהודים וערבים!

אנו עומדים מול מציאות אכזרית וקשה: פרובוקציות מתמשכות של ישראל כלפי פלסטינים במזרח ירושלים, הוציאו את השד מהבקבוק ועודדו את חמאס להופיע כמגינת אל אקצא.  מאות קסאמים שוגרו לערי ישראל גרמו עד כה לשישה אזרחים ישראלים הרוגים, עשרות פצועים והרס רב של רכוש. הפצצות מסיביות של חיל האויר הישראלי על רצועת עזה גרמו כבר בשלושת הימים הראשונים לכמאה הרוגים ואלפי פצועים, להרס קשה של תשתיות ובתי מגורים. עימותים יזומים ואלימים בין תושבים יהודים וערבים בערים רבות העלו את מפלס השנאה והעוינות.

מול הגל העכור של אלימות ושנאה, קורא מען לעצור את המלחמה ואת האלימות ההרסנית בשני הצדדים. אנו מצטרפים לצוות הרפואי של בית חולים רמב"ם ולעוד רבים אחרים, שיצאו להפגין ברחבי הארץ, בקריאה לשמור על יחסי האחווה בין יהודים וערבים, ולא להגרר להסתה ולאלימות. אסור לתת לפנאטיות הדתית, ללאומנות ולגזענות בשני הצדדים לגרור אותנו לאבדון.

בשבועות האחרונים, בשעה שהשטח החל לבעור מעימותים הרי אסון בעלי אופי דתי ולאומני, אנחנו במען, ניהלנו משא ומתן אינטנסיבי מול מעסיקים לחתימה על הסכמים קיבוציים בעלי חשיבות רבה לעתיד העובדים המאורגנים במען. בחודש מרץ נחתם הסכם ראשון עם בעלי מפעל המזון רג'ואן באזור התעשייה עטרות. במפעל מועסקים 55 עובדים, תושבי הרשות הפלסטינית, שיזכו מעתה לתנאי עבודה חוקיים והוגנים. בימים אלה ממש נחתם, בפעם השנייה, הסכם קיבוצי עם עמותת יד ביד לחינוך דו לשוני. בעמותת יד ביד מועסקים 250 עובדות.י חינוך, ערבים ויהודים, שמעניקים חינוך דו לשוני שוויוני ליותר מאלף ילדים מגיל הגן עד התיכון.

חברי מען החדשים כמו אלו שהצטרפו לשורותינו לפני שנים, יודעים היטב, שאנו חותרים ללא לאות לסולידריות ושוויון של כל אדם באשר הוא אדם, ומגלים אפס סובלנות כלפי הפרדה או אפליה בין יהודים לערבים.

בימים אלה של מלחמה כאוס והיעדר מנהיגות אחראית, אנו נושאים עינינו אל ההנהגה החדשה בוושינגטון ומקבלים ממנה השראה ועידוד. לאחר עשרות שנים בהן הדרדר מעמדה של העבודה המאורגנת בארה"ב, שב הבית הלבן וקורא לחזק את ההתאגדות המקצועית של העובדים. ממשל בידן מגלה מנהיגות גם בנושא האקלים, כאשר הוא מתייצב בראש הקואליציה הבינלאומית למאבק בזיהום האוויר וההתחממות הגלובאלית.

אנו קוראים לכל כח בעל השפעה, תנועות אזרחיות, אישי ציבור ואחרים, להתאחד מאחורי הקריאה לשים קץ לאלימות ולמלחמה, ולמנוע פגיעה באזרחיות.ים חפים מפשע בשני הצדדים. אנו קוראים לשותפות ישראלית פלסטינית חוצה גבולות, שתמנע את ההשתלטות של הקיצוניים בשני הצדדים, ותסייע לבנייה של חברה צודקת ושפויה ללא הבדל דת, לאום גזע או מין.

עיצוב תמונה: ורד ביטן

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות