היום יום ה' 13.8 יתחילו העובדים הפלסטינים במפעל גרין נט בא.ת. עטרות בשביתה של ארבעה ימים

ארגון העובדים מען והעובדים תובעים לעצור פיטורים שרירותיים ולהגיע להסכם קיבוצי שיבטיח תנאי עבודה הוגנים

ביום ו' 14.8 בשעה 8.00 יקיים מען משמרת מחאה וסולידריות עם העובדים השובתים במפעל גרין נט, המופקד על מחזור אשפה של מיליון תושבי העיר ירושלים והסביבה. אנו מזמינים פעילים של זכויות עובדים וזכויות אדם והגנה על הסביבה להביע את הזדהותם עם מאבק העובדים. במקום יערך מפגש עם עובדי המפעל שיספרו על תנאי העבודה הקשים.

משמרת המחאה תתקיים בסמוך לכניסה לא.ת. עטרות בחצר בית קפה – לתאום ניתן להתקשר לארז וגנר מנהל סניף מען בירושלים 050-7596492

***

השביתה באה בעקבות פיטוריהם של 7 עובדים ותיקים ביניהם פעיל ועד העובדים וכן על רקע סחבת במו"מ וסרוב ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי שיבטיח את זכויות העובדים כולל הפסקת הצעדים החד צדדיים, הבטחת בריאות ובטיחות העובדים, תשלום על נסיעות, תגמול נוסף על עבודת לילה, תוספת סיכון, ותק, ויכולת מקצועית.

ביום ד' 29.7 הכריז מען על שביתת אזהרה של יום אחד במטרה להניא את החברה מפיטורי העובדים וגם במחאה על כפיית לינה בשטח מפעל האשפה בתנאים המנוגדים להוראות משרד הבריאות ושיש בהם משום סיכון לבריאותם. כיום התברר שההנהלה המשיכה בסחבת ולא נענתה ליד שהושיט לה הארגון ולכן לא הותירה לעובדים ברירה זולת הסלמת המאבק והכרזה על שביתה של ארבעה ימים בדרישה לעצור את הפיטורים ולהגיע להסכם קיבוצי שיבטיח את כבודם  וזכויותיהם.

עוד על מאבקם של עובדי גרין נט בקישורים הבאים

דווח על הרקע לשביתה

כתבה בהארץ

https://www.haaretz.co.il/health/corona/.premium-1.8991956

כתבה ביומן רשת ב' 29.7

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות