אסמא אגבאריה זחאלקה בשם דעם ומען – מסר של סולידריות מהפכנית ואחדות

ביום המיוחד הזה, האחד במאי, אני מברכת את הפועלים והפעילים ואנשי הציבור שהגיעו לכאן היום, כדי להפגין מסר של סולידריות ואחדות. אני מדברת בשם דעם מפלגת פועלים וארגון העובדים מען, שתי מסגרות המאגדות יהודים וערבים: פועלות חקלאות, פועלי בנין, עובדי קבלן ברשות העתיקות, נהגי משאיות, מרצים במכללות, אנשים ששברו את מחסום הפחד ואת כבלי האדישות, אנשים שגילו פתאום, שזה לא משנה אם אתה ערבי או יהודי במדינת ישראל, אם אתה גבר או אשה, אם אתה פועל כפיים או פועל תרבות, כולנו בנים לאותו מעמד של עובדים שהחליטו שהגיע הזמן להתארגן כדי לשים קץ לניצול.

1mayta_asmaביום המיוחד הזה, האחד במאי, אני מברכת את הפועלים והפעילים ואנשי הציבור שהגיעו לכאן היום, כדי להפגין מסר של סולידריות ואחדות. אני מדברת בשם דעם מפלגת פועלים וארגון העובדים מען, שתי מסגרות המאגדות יהודים וערבים: פועלות חקלאות, פועלי בנין, עובדי קבלן ברשות העתיקות, נהגי משאיות, מרצים במכללות, אנשים ששברו את מחסום הפחד ואת כבלי האדישות, אנשים שגילו פתאום, שזה לא משנה אם אתה ערבי או יהודי במדינת ישראל, אם אתה גבר או אשה, אם אתה פועל כפיים או פועל תרבות, כולנו בנים לאותו מעמד של עובדים שהחליטו שהגיע הזמן להתארגן כדי לשים קץ לניצול.

הצעדה המאוחדת היום התאפשרה הודות למחאה החברתית. ואני אומרת לכם, המחאה הזאת עוד תחזור לרחובות ובמלוא העוצמה, כי העם לא קיבל את הצדק החברתי שהוא דרש. כי הממשלה הזאת ממשיכה לצחוק עלינו כל הדרך אל הקלפי, כי היא ממשיכה להעלות מחירים, ולשחוק משכורות, לשרת את בעלי ההון, להפריט משאבים ולהרחיב פערים. שלוש שנים היא בזבזה בסרבנות להגיע לשלום, בחקיקה גזענית נגד ערבים, נגד זרים, נגד ארגוני שמאל, בטיפוח שנאה במקום הבנה וכבוד הדדי, בהשקעה בהתנחלויות במקום בתעסוקה, בדיור ובחינוך. זו ממשלה שמעדיפה את העם שלה מפוחד מאיראן או מהגורל של יוון, כדי שיאפשר לה להמשיך ולמכור אותו בזול לבעלי ההון, וברגע הצורך להפוך אותו לבשר תותחים במלחמות מיותרות.

בעולם הערבי התפכחו מהפחדות מעין אלה, והחלו לנקות את האורבות ולהפיל את הדקטטורות. ביום הזה אני מריעה למוחמד אלבועזיזי המהפכן התוניסאי, לאחינו הפועלים המצרים שחוגגים את היום הזה בכיכר תחריר, ואני עומדת דום… ומצדיעה לאחיי המהפכנים הסורים, הנאבקים מול רודן מהאכזריים ביותר שידעה ההסטוריה המודרנית, משטר הטוען לכתר "ההתנגדות לאמפריאליזם" ותחת סיסמה ריקה זאת מדכא ושודד את עמו לטובת בעלי ההון מבני משפחתו. אני קוראת להפסיק את הטבח נגד האזרחים הסורים האמיצים שמקריבים את דמם למען החלום והזכות האנושית הבסיסית לחיות כבני אדם חופשיים ולהתפרנס בכבוד באדמתם.

להם ולכל המהפכנים הערבים אני אומרת: תודה! תודה שהחייתם את המהפכה. בזכותכם חזרה התקווה לפעם בלבם של מאות מיליוני העניים והפועלים ובלבנו כאן. בזכותכם פרצה המחאה בישראל. אתם מותירים את הכיבוש הישראלי כמעוז האחרון של דיכוי העמים, ויהיה גם עליו להסתלק. אלה זמנים טובים, וזהו בעיקר הזמן שלנו. אז בואו ניתן להם ועדים ועוד ועדים, הסכמים קיבוציים ועבודה מאורגנת, בואו נבנה יחד סולידריות בין ערבים ויהודים, נצעד שוב ברחובות המחאה ונתחבר לאביב הערבי. כך, ביחד, נצליח להחזיר את המדינה לחברה.

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות