42 פועלי בניין מירושלים המזרחית ומכפר קרע עברו השתלמות בנושא הבטיחות

בשני ימי הדרכה בנושא בטיחות שנערכו בשבוע האחרון ביזמת ארגון העובדים מען, השתתפו 42 פועלי בניין, שלראשונה בחייהם קבלו הדרכה בתחום חיוני ומציל חיים זה. ימי העיון נערכו בירושלים ובכפר קרע, בהדרכת חסן שולי, ממונה בטיחות מוסמך מהכפר כאבול שבגליל.  

בשני ימי הדרכה בנושא בטיחות שנערכו בשבוע האחרון ביזמת ארגון העובדים מען, השתתפו 42 פועלי בניין, שלראשונה בחייהם קבלו הדרכה בתחום חיוני ומציל חיים זה. ימי העיון נערכו בירושלים ובכפר קרע, בהדרכת חסן שולי, ממונה בטיחות מוסמך מהכפר כאבול שבגליל.

לפי הסטטיסטיקה של השנים האחרונות, שיעור העובדים ממזרח ירושלים הנפגעים בתאונות עבודה גבוה פי 12 משאר העובדים בישראל. למצב זה התייחסו מנכ"ל מען אסף אדיב, ורכז מען בירושלים ארז וגנר, בדברי הפתיחה ל-21 העובדים שהשתתפו בהשתלמות. יום ההדרכה נערך באולם של "העמותה לקידום חברתי" בשכונת שייח' ג'ראח ב-26.9. מתגובות המשתתפים ניכר שהמידע שהוצג בפניהם היה חדש עבורם ובעל חשיבות גבוהה.

hasan shuli qara

גם ביום ההדרכה שנערך ל-21 עובדים בכפר קרע במשולש בשבת ה-28.9 , התברר שרוב המשתתפים עובדים בתנאים בלתי בטיחותיים המסכנים את חייהם, וכי רובם לא היו מודעים להוראות הבטיחות. ההדרכה נערכה במתנ"ס המקומי בחסות משותפת של ארגון מען ומועצת כפר קרע, ובהשתתפות מהא זחאלקה מסאלחה, האחראית על אגף הבטיחות במועצה המקומית כפר קרע, וופא טיארה, רכזת מען באזור המשולש.

ענף הבניין הוא המסוכן מכל ענפי העבודה, וגורם כל שנה ללמעלה ממחצית מתאונות העבודה הקטלניות (כ-30 בשנה), ולאלפי פצועים, שחלקם נותרים נכים לשארית חייהם. אף על פי כן, רוב הקבלנים אינם עומדים בתקני הבטיחות, אם מתוך רשלנות או מתוך רצון לחסוך בהוצאות. תאונות אינן קורות הם נגרמות. אין מספיק פקחים בתחום הבניה, והמערכת המשפטית אינה ממצה את הדין עם האחראים לתאונות.

המפגשים הם חלק מתוכנית שנתית שארגון העובדים מען מקיים בשיתוף ובמימון של קרן "מנוף" של הביטוח הלאומי, במטרה להפחית את תאונות העבודה בענף הבנין. במסגרת התוכנית יתקימו עשרות פגישות עם עובדי בנין בישובים הערבים ו-15 ימי עיון לעובדים בהדרכת חסן שולי. בנוסף, מדריכי בטיחות של מען יערכו 25 מפגשי הדרכה בבתי ספר תיכוניים ערביים בנושא בטיחות בעבודה. במקביל יושק קמפיין הסברה ציבורי במטרה להעלות את מודעות העובדים לבטיחות.

לפרטים: דני בן שמחון, 050-4330039,

רכז שטח של ארגון העובדים מען באזור חיפה והצפון

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות