שיתוף פעולה מתהדק בין מען ובין איגודים מקצועיים בבריטניה

משלחת של ארגון העובדים מען שכללה את שני מנהיגים בולטים של האיגוד, אסף אדיב וופא טיארה, ביקרה בחודש נובמבר האחרון בבריטניה וזאת בהזמנה של האיגוד המקצועי של עובדי הכבאות FBU הבריטי. נציגי מען הוזמנו להשתתף בסמינר לימודי שארגן איגוד FBU בהשתתפות כ-65 מפעילי האיגוד בעיר שפילד במרכז בריטניה.

משלחת של ארגון העובדים מען שכללה את שני מנהיגים בולטים של האיגוד, אסף אדיב וופא טיארה, ביקרה בחודש נובמבר האחרון בבריטניה וזאת בהזמנה של האיגוד המקצועי של עובדי הכבאות FBU הבריטי. נציגי מען הוזמנו להשתתף בסמינר לימודי שארגן איגוד FBU בהשתתפות כ-65 מפעילי האיגוד בעיר שפילד במרכז בריטניה. בנוסף קיימו נציגי מען סדרת פגישות בלונדון עם נציגי מספר איגודים מקצועיים אחרים כולל הפדרציה של האיגודים הבריטית TUC, איגוד עובדי הממשלה UNISON ואיגוד עובדי התחבורה RMT. זאת בנוסף לפגישות עם גורמים נוספים.

הסמינר של איגוד הכבאים מכונס מדי שנה בטירה כפרית שנמצאת בבעלות האיגודים המקצועיים. מפגש של עשרות פעילי שטח לשבוע של דיונים והרצאות מאפשר לאיגוד להעלות את רמת המודעות וההבנה של מנהיגי השטח שלו למגוון של נושאים: למציאות הכלכלית החדשה, להסטוריה של מאבקי עובדים בבריטניה, להכרת המציאות הבינלאומית וכן לדיון רציני באסטרטגיות וטקטיקות של האיגוד הנאבק כיום מול ממשלה ימנית אנטי חברתית וגל של ראקציה פוליטית, שמתבטא בעלית כוחם של כוחות המתנגדים למהגרים ולזרים בכלל.

with matt and dave
וופא טיארה ואסף אדיב עם מאט ראק, מזכ"ל FBU ודייב גרין מזכיר ארגוני של האיגוד

במסגרת זו הוזמנו נציגי מען להרצות ולהוביל דיון על הנסיון המיוחד של בניית איגוד עובדים המשתף עובדים יהודים וערבים בשורותיו. הדברים שהציגו וופא טיארה ואסף אדיב לוו בסרט דוקומנטרי קצר על המאבק של העובדים הפלסטינים במוסך צרפתי וכללו הסבר על דרך הפעולה של מען והקשיים איתם הוא מתמודד. ההרצאה עוררה דיון ער עם המשתתפים שגילו אהדה רבה מאד למען שאותו זיהו כמה מהם בדבריהם כמודל של העתיד המשותף של יהודים וערבים בישראל ופלסטין.

בפגישה שקיימו נציגי מען עם מנהיגי איגוד FBU, המזכ"ל מאט ראק והמזכיר הארצי דייב גרין, הבהירו האחרונים שהחלטתם להזמין את נציגי מען להעמקת ההכרות בין האיגודים היתה תוצאה של רצונם להבין לעומק את המציאות הפוליטית של הסכסוך הישראלי פלסטיני, באופן שיאפשר להם לאמץ עמדות מאוזנות. איגוד ה-FBU רואה עצמו מחוייב הסטורית בבריטניה ובמדיניות החוץ שלו לקו של קידמה חברתית וסוציאליזם ולתמיכה במאבקים לשחרור לאומי. בתור שכזה הוא תומך באופן חד משמעי במאבק הפלסטיני לעצמאות לאומית ונגד הכיבוש הישראלי של השטחים. מאידך בשל היותו איגוד אינטרנציונליסטי המתנגד לאפליה גזעית ודעות קדומות חותרים מנהיגי האיגוד לקדם פעולה שמסייעת לכוחות מתקדמים בתוך ישראל ולשיתוף פעולה יהודי ערבי להתחזק על חשבון מגמות של הסתגרות ושנאה לאומית.

כאמור כלל הביקור של נציגי מען גם פגישות עם נציג המחלקה הבינלאומית של TUC (פדרצית האיגודים המקצועיים הבריטית) מר שון במפורד, נשיא איגוד עוברי התחבורה RMT מר פיטר פינקני וכן עם מר דן נילסן, נציג איגוד עובדי המגזר הציבורי בשוודיה שהגיע למפגש זה במיוחד ללונדון. פגישה חשובה נוספת שקיימו נציגי מען היתה עם המזכיר הבינלאומי של איגוד עובדי הממשלה UNISON מר ניק קרוק ועמיתתו גב' מיירין פאוור. חשוב לציין שבין ארגון העובדים מען ובין איגוד UNISON נוצרו יחסי אמון ושיתוף פעולה מזה מספר שנים ויחסים עמוקים וחיוביים אלו קיבלו ביטוי בפגישה אוהדת שהתקיימה בבניין החדש של האיגוד במרכז לונדון.

מפגש מיוחד נוסף שקיימו נציגי מען היה עם ארגון CAFOD המשוייך לכנסיה הקתולית בבריטניה ואשר איתו מקיים מען מזה מספר שנים קשר הדוק של שיתוף פעולה בקידום פרוייקט לעידוד תעסוקת נשים ערביות בישראל. וופא טיארה ספרה לקבוצה גדולה של פעילי הארגון על העבודה שהיא וחברותיה עושות בתחום התעסוקה והעלאת המודעות של נשים ערביות לכוחן ויכולתן.

with dan nielsen
פגישה עם דן נילסן, האחראי על יחסים בינלאומיים באיגוד עובדי המדינה השוודי VISION

עוד פגישה בעלת משמעות רבה היתה עם מר דייב ספונר ממרכז המחקר והמידע על האיגודים המקצועיים במנצ'סטר (GLI). דייב ספונר הוא פעיל איגודים מקצועיים ותיק שהיה במשך שנים רבות בתפקידים מרכזיים בתנועת הפועלים העולמית והוא מקדם היום דרך המרכז שהוא עומד בראשו חשיבה דינמית וכוונים אנטי קפיטליסטיים בתוך תנועת האיגוד המקצועי. בפגישה עימו ביטא מר ספונר את הערכתו הרבה ללארגון העובדים מען ופעילותו היחודית בתחום של שותפות עובדים יהודים וערבים בישראל.

הביקור הזה משקף קפיצת מדרגה בקשר ושיתוף הפעולה בין מען ובין האיגודים המקצועיים הבריטיים שממשיכים להיות דוגמא לפעילים ומנהיגי עובדים בעולם בשל המסורת רבת השנים של תנועת העבודה הבריטית והנסיון הרב שלהם. בחודשים הקרובים צפוי ביקור של נציגי האיגודים האלו בישראל ובפלסטין דבר שיאפשר לפעילים ומנהיגים בריטיים להכיר מקרוב את מען ואת המציאות בתוכה אנו בונים את האיגוד שלנו.

National school guest speakers 3
וופא טיארה מספרת לכינוס הפעילים של FBU על מאבקן של נשים ערביות לעבודה הוגנת ושוויון בישראל

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות