הנהלת מנשר המשיכה לפגוע במורים מאוגדים למרות פסק זמן למו"מ שהציע בית הדין. חוזרים לבית הדין ביום שני, 4.8.14

ביום ב' 4.8.14 יערך בבית הדין לעבודה בתל אביב דיון נוסף בבקשה שהגיש ארגון העובדים מען נגד בית הספר מנשר לאמנות. בקשה זו הוגשה במאי 2014 בטענה של פגיעה מתמשכת של הנהלת מנשר בעובדים שהתאגדו במען במטרה להכשיל חתימה על הסכם קיבוצי שגובש במו"מ בין הצדדים במשך שנה וחצי.

ביום ב' 4.8.14 יערך בבית הדין לעבודה בתל אביב דיון נוסף בבקשה שהגיש ארגון העובדים מען נגד בית הספר מנשר לאמנות. בקשה זו הוגשה במאי 2014 בטענה של פגיעה מתמשכת של הנהלת מנשר בעובדים שהתאגדו במען במטרה להכשיל חתימה על הסכם קיבוצי שגובש במו"מ בין הצדדים במשך שנה וחצי.

הדיון שיתקיים מחר 4.8 נקבע לאחר שמען הגישה בקשה נוספת לבית הדין נגד התנכלויות מתמשכות של מנהל מנשר עודד ידעיה למורים שמאוגדים במען וזאת גם אחרי שבדיון הראשון בין הצדדים בראשית יוני סוכם על ניסיון להגיע להסכמות בפיקוח בית הדין.

אלא שהנהלת מנשר בחרה לנצל את פסק הזמן שעליו סוכם כדי להמשיך את ההתנכלות למורים שחברים במען. בין השאר הודיעה ההנהלה ל-3 מורים חברי מען, בהםחברת ועד העובדים על פיטורים או צימצום משמעותי של משרתם שכמוהו כפיטורים. מדובר בפיטורים של מורים שהועסקו בבית הספר מספר שנים ולפתע החליטה ההנהלה שתפקודם לקוי.

יש לציין כי עודד ידעיה מנהל מנשר לא הסתפק בטלפונים ושיחות אישיות למורים החברים במען אלא אף ציין במספר רב של מיילים והודעות כתובות את עמדתו העוינת לארגון העובדים. פעולות אלה הינן בניגוד לחוק וניתן לחייב בגינן את בית הספר בפיצוי של עד 200 אלף ש"ח.

התנהלות הנהלת מנשר במשך שנתיים מול התאגדות המורים התאפיינה בחוסר תום לב, משיכת זמן וביטול סיכומים שנקבעו בישיבות מו"מ. לאור מצב זה ביקש ארגון העובדים מען המיוצג על ידי משרד עו"ד שילוני מבית הדין לחזור ולדון בבקשה המקורית. דיון בבקשה יתקיים כפי שהוזכר ביום ב' 4.8 שעה 10.00.

asifat morim 28-1-14- small

רקע

עובדי מנשר התארגנו בארגון העובדים מען ביוני 2012. בשלב הראשוני הצטרפו לארגון 83 מועסקים של מנשר מתוך כ-160 עובדים, הרבה מעבר למחסום השליש שקובע את יציגות ארגון העובדים. בהמשך החל בין הצדדים מו"מ וגובשה טיוטת הסכם קיבוצי. במקביל למהלך המו"מ ניהלה הנהלת מנשר מסע לחצים על מורים במטרה להביא אותם לבטל חברותם במען. מסע לחצים זה הגיע לשיאו בדצמבר 2013 שעה שמנהל מנשר ידעיה הודיע במפתיע כי אין לו כוונה לחתום על ההסכם שכן מען איבד את מעמדו כארגון יציג. הבקשה לבית הדין לעבודה כוללת דרישה להפסיק את ההתנכלויות למורים, להכיר במעמדו היציג של מען וכן לחייב את הנהלת מנשר לשאת ולתת עם ארגון העובדים והוועד על הסכם קיבוצי.

לפרטים – ניר נאדר – רכז מען בתל אביב 6839443 – 050

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות