בעקבות פנייה לבג"צ: בוטלה מניעת הכניסה של ראש ועד עובדי מוסך צרפתי לאזור התעשיה מישור אדומים

פרקליטות המדינה הודיעה היום בשם רשויות הבטחון כי "תותר כניסתו של חאתם אבו זיאדה לאזור התעשיה במישור אדומים לצרכי תעסוקה במוסך צרפתי", וכי "הוסרה המניעה הזמנית שהוזנה בעניינו מלהכנס לשטחי ההתיישבות הישראלית באזור יהודה ושומרון".

פרקליטות המדינה הודיעה היום בשם רשויות הבטחון כי "תותר כניסתו של חאתם אבו זיאדה לאזור התעשיה במישור אדומים לצרכי תעסוקה במוסך צרפתי", וכי "הוסרה המניעה הזמנית שהוזנה בעניינו מלהכנס לשטחי ההתיישבות הישראלית באזור יהודה ושומרון". ההודעה ניתנה על ידי עו"ד רן רוזנברג מפרקליטות המדינה, בתשובה לעתירה לבג"צ שהגישה בספטמבר האחרון עו"ד מיכל פומרנץ בשם ארגון העובדים מען וראש ועד העובדים, חאתם אבו זיאדה, נגד שלילת ההיתר.

maan_erez-wager_zarfati- picture 22-7 small

בעקבות הודעת הפרקליטות פנה מען למוסך צרפתי ודרש ממנו להחזיר לאלתר את ראש הוועד לעבודה. במידה ודרישה זו לא תענה, ביום א' הקרוב 7.12.14 כאשר יתקיים דיון בבית הדין האזורי עבודה בירושלים, ידרוש מען מבית הדין לחייב את מוסך צרפתי לחדש לראש הוועד את היתר העבודה באופן מיידי ולחזור למו"מ שנקטע ביולי השנה. כמו כן יתבע מען מבית הדין לחייב את מוסך צרפתי בתשלום פיצויים לדוגמה בגין פעולותיו כנגד התארגנות העובדים.

רקע:

היתר הכניסה של ראש הוועד לאזור התעשיה נשלל על ידי המנהל האזרחי באופן אוטומטי לאחר שמוסך צרפתי הגיש בסוף יולי תלונת שווא נגדו במשטרת מעלה אדומים, שבה הוא האשים את העובד כי הוא פגע במזיד בבלמים של רכב צבאי שהיה בטיפול במוסך. התלונה הוגשה  למשטרה 18 יום אחרי ה"חבלה" כביכול, ולאחר שהמעסיק זימן את ראש הוועד לשימוע לפני פיטורים בעילות שאין להן שום קשר לנושא בטחוני. על רקע זה פתחו העובדים במוסך בשביתה בסוף יולי, ומען פנה לבית הדין לענייני עבודה. רק אז שלף המעסיק את ההאשמה הבטחונית, וכך הצליח להרחיק את ראש הוועד ממקום עבודתו.

חאתם אבו זיאדה, שעבד במוסך כ- 17 שנה, היה היוזם של התאגדות עובדים ייחודית במוסך צרפתי, ושימש כיו"ר ועד העובדים במקום. העובדים התאגדו במסגרת ארגון העובדים מען ביוני 2013, ופתחו במו"מ למען שכר הוגן ותנאי עבודה כחוק, כולל תלוש שכר חוקי, שכר מינימום, ביטוח לאומי, וזכויות סוציאליות. אבל ביולי 2014, על רקע מבצע צוק איתן והארועים שקדמו לו, החל צרפתי לפעול לפיטורי ראש הוועד והפסיק כל מו"מ עם מען.

ביטול צו המניעה נגד ראש הוועד הפלסטיני הוא בבחינת הישג תקדימי במאבק למען זכויות העובדים באזורי ההתנחלויות, שכן מעסיקים ישראלים רבים באזור נוהגים לעשות שימוש מניפולטיבי בהיתרי העבודה כמכשיר ליצירת פחד ומניעת התארגנות. 

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, דוברת מען, 050-4330067

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות