ארגון העובדים מען שותף לקמפיין הציבורי נגד רצח הנשים

ארגון העובדים מען מצטרף לקריאה של הקואליציה של ארגוני נשים יהודיות וערביות, "דגל אדום", לקיים שביתת מחאה ביום ג' 4.12, בהשתתפות סקטורים נרחבים במשק, רשויות מקומיות, ומוסדות ציבור בישובים ערבים ויהודיים.

ארגון העובדים מען מצרף את קולו לפעולה נגד הרצח של נשים. המסע הציבורי הרחב בנושא זה הוא תופעה חסרת תקדים. מען, כמו ארגונים אחרים בחברה האזרחית, מצטרף לקריאה של הקואליציה של ארגוני נשים יהודיות וערביות, "דגל אדום", לקיים שביתת מחאה ביום ג' 4.12, בהשתתפות סקטורים נרחבים במשק, רשויות מקומיות, ומוסדות ציבור בישובים ערבים ויהודיים.

המסע הציבורי, שהתעורר בעקבות רצח שתי נערות בסוף נובמבר, יארה איוב מכפר גוש חלב, וסילבנה צגאי מתל אביב, נוגע לפגיעה מתמשכת בנשים שמכה בכל שכבות האוכלוסייה, ובמיוחד בנשים ערבית. 40% מבין 150 הנשים שנרצחו בשבע השנים האחרונות, היו ערביות – פי שתיים משעורם בקרב אוכלוסיית הנשים בישראל.

ארגון מען מתנגד ומגנה את האלימות, האפליה, הדיכוי, הפגיעה, והרצח של נשים בכל מקום, ורואה בזכות הנשים לחופש ולשוויון, עקרון אנושי בסיסי שאינו ניתן לערעור. בשל שיעורן הגבוה של נשים ערביות בקרב קורבנות האלימות והרצח, ההתמודדות של החברה הערבית עם תופעה זו, היא בעלת חשיבות עליונה.

מען קורא לכל מוסדות החברה הערבית, כולל הרשויות וארגוני החברה האזרחית, לתמוך בשוויון נשים מלא, ובזכותן הבלתי מעורערת לפעילות תרבותית, ספורטיבית, חברתית וכלכלית. אין לקבל את הדיכוי והטרור המופעלים נגד נשים בחברה הערבית וגם לא כאשר אלו באים תחת התירוץ של איסור המפגש בין נשים וגברים.

גם בחברה היהודית מתגברת השפעתם של מגזרים הפועלים להדרת נשים מהמרחב הציבורי, ולהגבלת זכויותיהן. בשנת 2018 אסור שנשלים על כל סוג של אפליה או הפרדה מגדרית. אנו תובעים שוויון מלא לנשים בכל התחומים ולא פחות מכך.

ארגון העובדים מען אינו מסתפק ביום אחד של מחאה. מען פועל כבר למעלה משני עשורים, כדי לסייע לנשים ערביות להשתלב במעגל העבודה, להעצים אותן, ולערב אותן במאבק הציבורי למען זכויותיהן. במקביל פועל מען לקירוב ולשיתוף פעולה בין נשים יהודיות וערביות.

יחד עם אלפי נשים יהודיות וערביות נצא מחר בקריאה: די לרצח נשים!

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות