ארגון העובדים מען משיק פרויקט למאבק בתאונות העבודה בענף הבנין ביישובים ערבים

ביום ו' ה-30.8 קיים מען יום עיון ראשון בנושא בטיחות בענף הבניין בכפר כבול שבגליל, במסגרת קמפיין של מען להעלאת המודעות בתחום. השתתפו ביום העיון 25 עובדי בנין מהישובים הערביים הסמוכים, והוא נוהל והודרך על ידי ממונה הבטיחות חסן שולי. המשתתפים ציינו כי עובדי בניין אינם חשופים למידע שהוצג במפגש, וכי זוהי יוזמה חשובה ומצילת חיים. חלק מהמשתתפים הציעו את עזרתם להצלחת הפרויקט.

ביום ו' ה-30.8 קיים מען יום עיון ראשון בנושא בטיחות בענף הבניין בכפר כבול שבגליל, במסגרת קמפיין של מען להעלאת המודעות בתחום. השתתפו ביום העיון 25 עובדי בנין מהישובים הערביים הסמוכים, והוא נוהל והודרך על ידי ממונה הבטיחות חסן שולי. המשתתפים ציינו כי עובדי בניין אינם חשופים למידע שהוצג במפגש, וכי זוהי יוזמה חשובה ומצילת חיים. חלק מהמשתתפים הציעו את עזרתם להצלחת הפרויקט.

מפגש ההדרכה שהתקיים הינו צעד ראשון במערכה ציבורית שארגון העובדים מען משיק, בשיתוף ובמימון של קרן "מנוף" של הביטוח הלאומי, במטרה להפחית את תאונות העבודה בענף הבנין. הסיסמא של הקמפיין היא "בטיחות היא אחריות". למען מעורבות רבת שנים בקרב פועלי בניין ערבים, המהווים מרכיב מרכזי של כוח העבודה בענף שבו אחוז התאונות הקטלניות הוא הגבוה ביותר.

התוכנית תערך במשך שנה שלמה, ובמסגרתה יאורגנו עשרות פגישות עם עובדי בנין בישובים הערבים ו-15 ימי עיון לעובדים בהדרכתו של חסן שולי, ממונה בטיחות מוסמך ומנוסה מכבול. בנוסף יערכו מדריכי בטיחות מטעם מען 25 מפגשי הדרכה בבתי ספר תיכוניים ערביים. במקביל יושק קמפיין הסברה ציבורי במטרה להעמיק את ההכרות עם תחום הבטיחות, ולהעלות את מודעות העובדים בתחום זה. לקראת סיום הפרויקט יערך כנס ארצי בשיתוף גורמים מקצועיים ארציים, נציגי עובדים, ומשפחות נפגעי תאונות העבודה.

אסמא אגבאריה זחאלקה, מנהלת הפרויקט מטעם מען מציינת ש"ענף הבניין ממשיך להוות את הענף המסוכן ביותר לעובדים, ומהווה אתגר מרכזי בהתמודדות עם תאונות העבודה הקטלניות". עוד ציינה אגבארייה זחאלקה ש"בנוסף למעלה 30 עובדי בניין שנהרגים מדי שנה ישנם אלפים שנפצעים ונותרים נכים לכל חייהם". על חשיבות הפרוייקט הסבירה אסמא "הרוב המכריע של תאונות העבודה, כולל תאונות קטלניות, ניתן למניעה אם מתגוננים מפניהן. לשם כך נחוצים אמצעים מתאימים ומודעות של העובדים. הקמפיין שלנו נועד להציל חיי אדם". יש לציין כי פרוייקט ההדרכה המשותף של מען ומנוף מצטרף למאמץ שעושה בשנים האחרונות מנהל הבטיחות במשרד הכלכלה להפחית את מספר הנפגעים בתאונות עבודה בבניין. (http://bit.ly/1eiXtYK)

הפרוייקט המשותף למען ולקרן מנוף מופעל זו הפעם השניה. בשנת 2011 הופעל הקמפיין לראשונה בהצלחה, וזכה לתגובות חיוביות מציבור העובדים שנחשפו אליו.

לפרטים – דני בן שמחון – רכז שטח של ארגון העובדים מען באזור חיפה והצפון 050-4330039

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות