פעילי מחאה מתל אביב מבקרים נשים ערביות בבאקה אלגרבייה

משלחת של פעילי המחאה החברתית ובית העם בתל אביב, הגיעה לביקור במשרד של ארגון העובדים מען בבאקה אלגרביה ב-14.1.2012, שם נערך מפגש עם נשים ערביות ועובדות חקלאות, במטרה לעמוד מקרוב על המציאות הקשה של האוכלוסייה הערבית בצל המדיניות הכלכלית והגזענית המדירה נשים משוק העבודה. זהו ביקור גומלין ראשון מסוגו, לאחר שבאוקטובר האחרון אירח בית העם ברוטשילד כינוס של מען בנושא תעסוקת נשים ערביות וצדק חברתי.

כך שוברים חומה

women_protestמשלחת של פעילי המחאה החברתית ובית העם בתל אביב, הגיעה לביקור במשרד של ארגון העובדים מען בבאקה אלגרביה ב-14.1.2012, שם נערך מפגש עם נשים ערביות ועובדות חקלאות, במטרה לעמוד מקרוב על המציאות הקשה של האוכלוסייה הערבית בצל המדיניות הכלכלית והגזענית המדירה נשים משוק העבודה. זהו ביקור גומלין ראשון מסוגו, לאחר שבאוקטובר האחרון אירח בית העם ברוטשילד כינוס של מען בנושא תעסוקת נשים ערביות וצדק חברתי.

את המפגש ניהלה רכזת מען בבאקה אלגרביה, וופא טיארה, שהציגה את עבודת הסניף ואת החסמים העיקריים בפני יציאת נשים לעבודה. חלק מהפועלות דברו על הקושי הרב למצוא עבודה קבועה בחקלאות, וכן דיברו על תנאי הניצול בעבודה אצל קבלנים שמשלמים להן 10 ₪ לשעה בלי תלושי שכר ובלי יחס כבוד.

בפאנל שנערך לאחר מכן במכללת אלקאסמי דברו עינת הצימרי שביט, תמי זנדברג ואסמא אגבארייה זחאלקה. עינת, עובדת סוציאלית קהילתית, הגדירה את שביתת העובדים הסוציאליים כאחת הסנוניות שבשרו את המחאה החברתית. תמי זנדברג חברת מועצת עיריית תל אביב מטעם מרץ, ציינה שעם המחאה נשכחה האווירה העכורה שנוצרה בשל הצעת סדרת חוקים לא דמוקרטיים, וכיום חזרה המתקפה על הדמוקרטיה. אגבארייה אמרה שמנהיגי המחאה שגו בכך שטשטשו את גבולות הימין והשמאל, אך למרות זאת, עצם הביקור בבאקה מעביר מסר כי קיימות קבוצות של יהודים וערבים שנלחמות יחד למען שתוף ושיפור החיים כאן.

ליטל לוין מיוזמות האירוע אמרה: "המפגש המופלא הזה בבאקה שאולי לא היה מתאפשר ללא מחאת הקיץ, והוא כשלעצמו עשוי להרחיב עוד את האפשרויות המשותפות שלנו, וזה מרגש ומלהיב". ערן בריל, ממקימי "בית העם" ציין שצריך להמשיך לייצר סדקים בחומת הנתק שבינינו לבין הערבים.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות