עובדי מוסך צרפתי במישור אדומים התאגדו במען

ארגון העובדים מען שלח היום ליצחק צרפתי, הבעלים של מוסך י. צרפתי שירותי רכב ומתכת (1979) בע"מ, במישור אדומים מכתב בו הוא מודיע ליצחקי כי הוא הארגון היציג של עובדי המוסך, ודורש לאפשר למען לכנס אסיפת עובדים בשטח המפעל כדי לבחור ועד, במטרה לנהל מו"מ על חתימת הסכם קיבוצי.

תנופת ההתאגדות של העובדים הפלסטינים במישור אדומים נמשכת

הודעה לעיתונות

ארגון העובדים מען שלח היום ליצחק צרפתי, הבעלים של מוסך י. צרפתי שירותי רכב ומתכת (1979) בע"מ, במישור אדומים מכתב בו הוא מודיע ליצחקי כי הוא הארגון היציג של עובדי המוסך, ודורש לאפשר למען לכנס אסיפת עובדים בשטח המפעל כדי לבחור ועד, במטרה לנהל מו"מ על חתימת הסכם קיבוצי. המכתב נשלח בעקבות פגישה שנערכה אתמול, ה-24.6, בין עובדי מוסך צרפתי ונציגי ארגון העובדים מען, שבה חתמו 17 עובדים על טופס הצטרפות למען. מאחר ובמוסך עובדים 46 עובדים, מען הוא הארגון היציג במפעל. היום יחתמו עובדים נוספים על טופס הצטרפות.

מוסך צרפתי במישור אדומים הוא חברה משפחתית, שקיימת מזה יותר מעשרים שנה ונותנת שירות מוסך למשאיות דאף, חברת UMI (יבואן ג'נרל מוטורס) ועוד. עובדים בו 36 פועלים מאזור יריחו, 3 מירושלים, ו6-7 עובדי מינהלה ופקידות. למרות הקשר עם חברות בינלאומיות תנאי העבודה במקום אינם עומדים בסטנדרטים חוקיים.

המוסך אינו מדפיס תלושי שכר ואינו מבטח את העובדים בביטוח לאומי או ביטוח פנסיוני. העובדים מתלוננים כי שכרם נמוך משכר המינימום ואין כל תשלום עבור זכויות כמו ימי חופשה, ימי מחלה ודמי הבראה. העובדים מקבלים יחד עם השכר (בהמחאה) רשימה שמוגדרת כתלוש שכר, אבל בפועל אינה תלוש כלל. אין בה ציון של שעות העבודה, או זכאות העובד לימי חופשה. כמו כן מתלוננים העובדים על הסדרי בטיחות לקויים והעדר תשלום עבור תקופות העדרות בעת תאונות עבודה.

תביעת עובדים באזור התעשיה מישור אדומים לשכר מינימום וזכויות סוציאליות על פי החוק הישראלי מעוגנת בפסיקות חוזרות של בתי המשפט בישראל, ובראשן פסק הדין בבג"ץ גבעת זאב משנת 2007. בשבוע שעבר קבע שופט בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, דניאל גולדברג, בתביעה נגד מפעל אבן בר במישור אדומים, שעובדים פלסטינים המועסקים במפעלים בבעלות ישראלית בשטחים זכאים למלוא הזכויות המוקנות לעובדים בישראל בחוק. ראה: http://www.themarker.com/career/1.2052563

קישור להחלטת בג"ץ משנת 2007

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, דוברת מען, 050-4330067

מען בפייסבוק

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות