עובדי מוסך י. צרפתי עומדים נחושים להמשיך במאבקם

העובדים מתריעים על כניסה חוזרת של חוקרי משטרה למוסך וחקירת עובדים על השביתה. העובדים אומרים: לא ירתיעו אותנו בשיטות הפחדה. עידוד לעובדים מקמפיין מחאה של לייבורסטארט שהביא למשלוח 7000 מכתבי מחאה תוך 3 ימים. אסיפת העובדים ביום ב' 4.8 בחרה חבר ועד חדש שיצטרף לצוות המו"מ.
  • העובדים מתריעים על כניסה חוזרת של חוקרי משטרה למוסך וחקירת עובדים על השביתה. העובדים אומרים: לא ירתיעו אותנו בשיטות הפחדה.
  • עידוד לעובדים מקמפיין מחאה של לייבורסטארט שהביא למשלוח 7000 מכתבי מחאה תוך 3 ימים
  • אסיפת העובדים ביום ב' 4.8 בחרה חבר ועד חדש שיצטרף לצוות המו"מ

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ביום ג' 5.8 הגיע שוב, בפעם השניה תוך שבוע, צוות חקירה משטרתי למוסך צרפתי במישור אדומים וחקר קבוצת עובדים על הסיבות לשביתה שפתחו בה בסוף יולי. החוקרים מתשאלים את העובדים על הדרך בה התקבלה ההחלטה על השביתה ולגבי איומים כביכול שקיבלו מארגון העובדים מען או מועד העובדים. לפי דווח שקיבלנו גם היום צפויה המשטרה להגיע למוסך להמשך חקירה.

ארגון העובדים מען מתכוון לפנות היום לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה בתביעה לשים קץ למעורבות פסולה זו של המשטרה בסכסוך קיבוצי, דבר ששם ללעג ולקלס את העקרון של חופש ההתאגדות של עובדים.

במקביל כינס מען שלשום, יום ב' 4.8, אסיפה כללית של חברי האיגוד במוסך צרפתי בנוכחות ראש הועד המורחק זמנית חאתם אבו זיאדה. באסיפה בה נכח מנכ"ל מען, אסף אדיב, השתתפו 35 עובדיי מוסך  צרפתי שהביעו את מחויבותם להמשך המאבק כדי להשיג תנאי עבודה הוגנים ואת זכותם לבחור את איגוד העובדים שייצג אותם. מנכ"ל מען דיווח לעובדים על הקמפיין העולמי של רשת לייבורסטארט אשר הצליח להביא למשלוח 7000 מיילים של מחאה נגד הפגיעה בעובדי מוסך צרפתי, וזאת תוך שלושה ימים. מדובר בתמיכה אדירה לה זוכים עובדים מוסך צרפתי מפעילי איגודי העובדים מכל העולם. יצוין כי מסרי המחאה של כל חותם מועברים ישירות לכתובת המייל של שרת המשפטים, של הממונה על יחסי עבודה במשרד הכלכלה ושל הנהלת מוסך צרפתי.

אדיב גם דיווח לעובדים על המאבק המשפטי המתמשך להחזיר לעבודה את ראש הועד, חאתם אבו זיאדה. את המערכה המשפטית בתחום זה מנהלות עורכות הדין מיכל פומרנץ וסמדר בן נתן, להן נסיון רב בתחום זכויות אדם.

העובדים בחרו חבר נוסף לועד העובדים, העובד אברהים אבו רומי מיריחו, וזאת כדי לחזק את צוות המו"מ שאמור להפגש בתקופה הקרובה עם המעסיקים. הנחישות של העובדים בלטה באסיפה ומהווה המשך לעמידתם מול כל הנסיונות לשבור את רוחם בעת השביתה ואחריה ובראשם הרדיפה המקרתיסטית של ראש הועד.

אם אתם תומכים במאבקם של עובדים אמיצים אלו במוסך צרפתי באפשרותכם

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות