עובדי מוסך י. צרפתי עומדים נחושים להמשיך במאבקם

העובדים מתריעים על כניסה חוזרת של חוקרי משטרה למוסך וחקירת עובדים על השביתה. העובדים אומרים: לא ירתיעו אותנו בשיטות הפחדה. עידוד לעובדים מקמפיין מחאה של לייבורסטארט שהביא למשלוח 7000 מכתבי מחאה תוך 3 ימים. אסיפת העובדים ביום ב' 4.8 בחרה חבר ועד חדש שיצטרף לצוות המו"מ.
  • העובדים מתריעים על כניסה חוזרת של חוקרי משטרה למוסך וחקירת עובדים על השביתה. העובדים אומרים: לא ירתיעו אותנו בשיטות הפחדה.
  • עידוד לעובדים מקמפיין מחאה של לייבורסטארט שהביא למשלוח 7000 מכתבי מחאה תוך 3 ימים
  • אסיפת העובדים ביום ב' 4.8 בחרה חבר ועד חדש שיצטרף לצוות המו"מ

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ביום ג' 5.8 הגיע שוב, בפעם השניה תוך שבוע, צוות חקירה משטרתי למוסך צרפתי במישור אדומים וחקר קבוצת עובדים על הסיבות לשביתה שפתחו בה בסוף יולי. החוקרים מתשאלים את העובדים על הדרך בה התקבלה ההחלטה על השביתה ולגבי איומים כביכול שקיבלו מארגון העובדים מען או מועד העובדים. לפי דווח שקיבלנו גם היום צפויה המשטרה להגיע למוסך להמשך חקירה.

ארגון העובדים מען מתכוון לפנות היום לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה בתביעה לשים קץ למעורבות פסולה זו של המשטרה בסכסוך קיבוצי, דבר ששם ללעג ולקלס את העקרון של חופש ההתאגדות של עובדים.

במקביל כינס מען שלשום, יום ב' 4.8, אסיפה כללית של חברי האיגוד במוסך צרפתי בנוכחות ראש הועד המורחק זמנית חאתם אבו זיאדה. באסיפה בה נכח מנכ"ל מען, אסף אדיב, השתתפו 35 עובדיי מוסך  צרפתי שהביעו את מחויבותם להמשך המאבק כדי להשיג תנאי עבודה הוגנים ואת זכותם לבחור את איגוד העובדים שייצג אותם. מנכ"ל מען דיווח לעובדים על הקמפיין העולמי של רשת לייבורסטארט אשר הצליח להביא למשלוח 7000 מיילים של מחאה נגד הפגיעה בעובדי מוסך צרפתי, וזאת תוך שלושה ימים. מדובר בתמיכה אדירה לה זוכים עובדים מוסך צרפתי מפעילי איגודי העובדים מכל העולם. יצוין כי מסרי המחאה של כל חותם מועברים ישירות לכתובת המייל של שרת המשפטים, של הממונה על יחסי עבודה במשרד הכלכלה ושל הנהלת מוסך צרפתי.

אדיב גם דיווח לעובדים על המאבק המשפטי המתמשך להחזיר לעבודה את ראש הועד, חאתם אבו זיאדה. את המערכה המשפטית בתחום זה מנהלות עורכות הדין מיכל פומרנץ וסמדר בן נתן, להן נסיון רב בתחום זכויות אדם.

העובדים בחרו חבר נוסף לועד העובדים, העובד אברהים אבו רומי מיריחו, וזאת כדי לחזק את צוות המו"מ שאמור להפגש בתקופה הקרובה עם המעסיקים. הנחישות של העובדים בלטה באסיפה ומהווה המשך לעמידתם מול כל הנסיונות לשבור את רוחם בעת השביתה ואחריה ובראשם הרדיפה המקרתיסטית של ראש הועד.

אם אתם תומכים במאבקם של עובדים אמיצים אלו במוסך צרפתי באפשרותכם

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות