עובדים פלסטינים במפעל ר.ס. שיווק ויצור מזון בעטרות בשביתה

הסיבה: הנהלת המפעל מסרבת להכנס עם מען למו"מ קיבוצי על זכויות העובדים, למרות ש-90% מעובדי המפעל התאגדו במען

עובדי רג'ואן, ר.ס. שיווק וייצור מזון עם נציגי מען

עובדי הייצור בחברת ר.ס. שיווק ויצור מזון בע"מ, הידועה כחברת "רג'ואן", פתחו הבוקר בשביתת אזהרה בת יומיים, במחאה על סירובה של הנהלת המפעל להכיר במען כארגון יציג ולפתוח עם הארגון ועם נציגות העובדים במו"מ על הסכם קיבוצי. כבר באמצע ספטמבר הודיע ארגון העובדים מען להנהלה ש- 46 מתוך 50 עובדי היצור הצטרפו אליו, ובכך הוא הפך לארגון היציג במפעל. למרות זאת, ההנהלה עומדת בסירובה להכיר בו ולכבד את בחירתם ואת זכויותיהם של העובדים.

בראשית נובמבר הכריז מען על סכסוך עבודה ועל השביתה שנפתחה היום. עם פרוץ השביתה היום הודיע מען להנהלה כי זוהי שביתת אזהרה בת יומיים, וכי ביום ד', ה- 27.11, העובדים יחזרו לעבודה סדירה. הארגון הבהיר במכתבו שהן העובדים והן מען מעדיפים את דרך ההדברות, וכי ככל שהחברה תודיע שהיא מכירה במען ופותחת במו"מ, יעצור הארגון את הצעדים הארגוניים.

בישיבה שהתקיימה בין נציגי ההנהלה לבין נציגי העובדים ב- 19.11, הציגו עורכי הדין של החברה את הסיבות שמונעות מהם להכיר במען ולקיים מו"מ, סיבות שהתבררו כולן כחסרות בסיס. בישיבה הוחלט לתת להנהלה פרק זמן נוסף לשיקול דעת, ובהתאם הודיע מען שיקפיא את הצעדים הארגוניים עד יום א' 24.11. לאור העדר כל התקדמות החליט מען לפתוח היום בשביתת האזהרה.

עובדי מפעל ר.ס. שיווק ויצור מזון החליטו להתאגד במען כדי לשפר את שכרם ואת תנאי עבודתם. שכרם של העובדים נמוך מאד, כאשר ממוצע השכר לחודש עבודה מלא מגיע לכ-4000 ₪, בנוסף להעדר תגמול הולם לנסיעות ופגיעה בצבירת הפנסיה. העובדים מתלוננים עוד על חוסר שקיפות לגבי רישום שעות העבודה שנעשה באופן ידני, וכי לעתים קרובות הם נתקלים ברישום מוטעה של ימי העבודה בתלוש השכר.

מסביר חבר ועד העובדים, מוחמד חמודה, אבו ניזאר: "אנו תובעים את זכותנו לשכר ולתנאי עבודה הוגנים על פי חוק, ואנו משוכנעים שהצטרפותנו למען וחתימה על הסכם קיבוצי הם הערובה להשגתם. אנו מאמינים שכניסה של ההנהלה למו"מ איתנו ועם מען והסכמה על הסדרת הבעיות הקיימות, תביא תועלת לא רק לעובדים אלא גם למהלך הייצור ולמפעל. אנחנו מאוחדים בתמיכתנו בארגון העובדים מען, ובטוחים שביחד נשיג את זכויותינו."

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות