עובדים פלסטינים במפעל אלומיניום במישור אדומים התאגדו במען

במכתב רשמי ששלח מנכ"ל מען אסף אדיב להנהלת המפעל ביום ה', ה- 15.1, הודיע אדיב על התאגדות העובדים במען, ודרש ממנהלי מ.ש. אלומיניום לקיים בהקדם אסיפת עובדים בתוך שטח המפעל ולפתוח במו"מ עם נציגות העובדים ומען על הסכם קיבוצי.  

31 עובדים פלסטינים המועסקים במפעל מ.ש. אלומיניום בע"מ במישור אדומים הצטרפו לארגון העובדים מען בסוף השבוע האחרון. מאחר והמפעל מעסיק כ-65 עובדים, ומספר החותמים עולה על השליש הנדרש בחוק כדי להשיג יציגות, מען הפך לארגון היציג במפעל.

במכתב רשמי ששלח מנכ"ל מען אסף אדיב להנהלת המפעל ביום ה', ה- 15.1, הודיע אדיב על התאגדות העובדים במען, ודרש ממנהלי מ.ש. אלומיניום לקיים בהקדם אסיפת עובדים בתוך שטח המפעל ולפתוח במו"מ עם נציגות העובדים ומען על הסכם קיבוצי.

לטענת העובדים, הנהלת המפעל מטילה על העובדים קנסות שרירותיים בשל איחורים קלים, מקזזת שעות מתלושי השכר באופן בלתי חוקי,  מקפיאה את שכר העובדים המקצועיים והותיקים, משלמת תעריף נמוך עבור נסיעות, ויש לה חוב גדול לעובדים ותיקים בתשלום הפנסיה. מטרת ההתאגדות היא להסדיר את תנאי העבודה במקום בהסכם קיבוצי.

שכרם של העובדים – בהם עובדים מקצועיים וותיקים שמפעילים מכונות חדישות ומשוכללות – עולה רק במעט על המינימום. המפעל משלם את תנאי המינימום הקבועים בחוק, כאשר רק בחודש האחרון, ורק בעקבות לחץ שהפעילו העובדים, החל המפעל לבטח את העובדים בביטוח פנסיוני, וכך התחוור לעובדים כי אכן מדובר בזכות שלהם שלא שולמה במשך שנים ארוכות.

עובדי מ.ש. אלומיניום ממישור אדומים מצטרפים לעובדים פלסטינים מאזור התעשייה שכבר התאגדו במען. מען פועל באזור התעשייה מישור אדומים על בסיס החלטת בג"צ גבעת זאב משנת 2007 שקבעה כי עובדים פלסטינים המועסקים על ידי מעסיקים ישראלים בהתנחלויות זכאים לכל הזכויות שחוקי העבודה מעניקים לעובדים ישראלים – בכלל זה הזכות  להתאגד ולנהל מו"מ קולקטיבי.

עד לרגע זה לא התקבלה במשרדי מען תשובה לפנייתה ל- מ. ש. אלומיניום. מען מקווה שהמפעל לא ינסה למנוע את קיום אסיפת העובדים לקראת פתיחה במו"מ קיבוצי. במידת הצורך, מען ינקוט בדרכים המשפטיות והאיגוד מקצועיות המקובלות כדי לאכוף את זכות העובדים להתאגד.

צילום: אסף אדיב נפגש עם העובדים במישור אדומים ב- 14.1. קרדיט צילום: ארגון העובדים מען
צילום: אסף אדיב נפגש עם העובדים במישור אדומים ב- 14.1. קרדיט צילום: ארגון העובדים מען

לפרטים: מיכל שורץ, 050-4330067

 

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות