נהגי המשאיות בחברת מובילי דרור שובתים

הנהגים תובעים להפסיק את הפגיעה השרירותית בשכרם

היום, יום ג' 12.7, מקיימים נהגי המשאיות של מובילי דרור שביתה. הנהגים השובתים מתרכזים בשני מרכזים לוגיסטיים של חברת מובילי דרור, בממן לוד ובמגדל העמק.

בחודשיים האחרונים הורידה החברה את שכר הנהגים באופן חד צדדי בסכומים שמגיעים עד אלף שקל לנהג, ונכון לאתמול ה- 11.7 לא כל הנהגים קבלו את משכורת חודש יוני. השובתים מעלים שתי דרישות פשוטות: בטלו את הורדות השכר החד צדדיות שמתרחשות בזמן שהחברה מנהלת מו"מ עם ארגון העובדים מען ועם וועד הנהגים, ושלמו בזמן.

על כך אמר משה מזרחי, מרכז ועד הנהגים: "נהגים שלא קיבלו משכורת כעסו, ונהגים שכן קבלו משכורת רתחו. חברה שמכבדת את עצמה ואת עובדיה לא יכולה להתנהג כך. היא הגדישה את הסאה." הרקע להורדת השכר הוא סרובה של חברת מובילי דרור לשלם לנהגים כחוק. בלחץ ארגון העובדים מען ונציגות הנהגים, החברה נאלצה ליישם את צו ההרחבה לענף התובלה באפריל האחרון, ולהעלות את ההפרשות הסוציאליות, שלא שולמו כחוק עד לאותו הרגע. כדי להעביר לנהגים מסר שמי שדורש תשלום לפי חוק ייפגע, ישמה החברה את צו ההרחבה באופן מניפולטיבי ומוטעה ופגעה בשכר הנהגים.

אומר אסף אדיב, מנכ"ל ארגון העובדים מען: "במשך 20 שנה שלמה חברת מובילי דרור ל-160 נהגים סכומים מגוחכים עבור אש"ל, הפרישה לפנסיה לפי שכר המינימום, ולא שילמה לנהגים תוספת מקצועית המגיעות להם. במשך יותר מ-9 חודשים החברה מנהלת מו"מ שלא בתום לב, ומתמידה בסירובה לדון בתוספות שכר לעובדים ובפיצויים על חובות העבר."

יש לציין שארגון העובדים מען הניח על שולחן המו"מ תביעות ראליות לשיפור שכר הנהגים, ומעבר לעבודה לפי שעות, בדומה לרף שנקבע לנהגי האוטובוסים הציבוריים בישראל  -39 ₪ בשעה.

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות