נהגים בחברת מובילי דרור, המשרתת גם את חנויות "איקאה", התאגדו בארגון העובדים מען בדרישה לשלם את שכרם כחוק ולחתום על הסכם קיבוצי

ארגון העובדים מען הודיע ביום ה' האחרון 23.7, למנכ"ל מובילי דרור אמיר רוטשילד, על היותו הארגון היציג בחברה ודרש לפתוח אתו במו"מ על הסכם קיבוצי. זאת לאור העובדה ש-83 נהגים מתוך 210 העובדים בחברה חתמו על טפסי הצטרפות למען, ומען מייצג יותר משליש מהעובדים בחברה.

נהגי התובלה של חברת מובילי דרור מובילים עבור חברות גדולות כמו רשת חנויות איקאה,  P.H, דלתא, לוריאל, פלקסטרוניק, פחמ"ס ועוד. מדובר בחברת תובלה מהגדולות במשק המנהלת 4 סניפים – בקיסריה, מגדל העמק נמל אשדוד ונתב"ג, ולמרות זאת התנהלה עד כה ללא ועד עובדים וללא הסכם קיבוצי.

כתוצאה מהעדר ועד עובדים והסכם קיבוצי, שכרם של העובדים ותנאיהם הסוציאליים אינו משולם עלפי חוק מזה שנים ארוכות. מבדיקה שערך צוות המחקר של ארגון העובדים מען, עולה כי בממוצע מפסיד כל נהג כ- 1800 ש"ח לחודש לעומת השכר המגיע לו כחוק. לדוגמא, במקום להפריש לנהגים סכום חודשי של כ-1000 ש"ח לקרן הפנסיה, החברה מפרישה בממוצע לנהג כ-700 ש"ח. באופן דומה מפסידים הנהגים על הפרשה מופחתת לקרנות ההשתלמות. בנוסף משלמת החברה עבור אש"ל רק כ-300 שקל לחודש, בשעה שההסכם הקיבוצי וצו ההרחבה בענף התובלה מחייבים תשלום של כ- 1500 ש"ח.

לאחר שנים רבות שהנהגים תבעו מהנהלת החברה לתקן את הליקויים ללא מענה, יזמה קבוצה גדולה של נהגים פנייה לארגון העובדים מען, הפעיל מזה שנים בתחום התובלה. ועד יוזם של 3 נהגים מאשדוד וחיפה לקח על עצמו להוביל ביחד עם ארגון העובדים מען מהלך שעשוי לסדר את שוק התובלה הפרוץ. כידוע נהגי משאיות נאלצים לנהוג הרבה יותר מ-12 השעות המותרות בחוק, ועובדים בשכר מינימום בנוסף לפרמיות שהחברות עושות בהן מניפולציות.

למחרת הפניה קיבל מען תגובה ממשרד עו"ד אפשטיין, קנולר, חומסקי ושות, בו מצהירה החברה על כוונתה לנהל מו"מ ענייני לפי דרישות החוק. למרות זאת החברה עדין לא נענתה לדרישת ארגון העובדים מען לקבוע מועד לפגישה ראשונית.

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות