מתאגדים למען שינוי

פועלי תעשייה, מורים ומרצים – יהודים וערבים

מתאגדים בארגון העובדים מען

הנך מוזמנ\ת לאסיפה הכללית השנתית ה-14 של ארגון העובדים מען

שבת 15.6.13 ביה"ס מנשר לאמנות תל אביב שעה 11.00

רח' חכמי 18 תל אביב

DSC_5837

בשבת 15.6 יקיים ארגון העובדים מען את אסיפתו הכללית לשנת 2013 בהשתתפות נציגי ועדי עובדים ויוזמות התאגדות חדשות. ההרכב המגוון של העובדים שהתאגדו במסגרת מען מבטא את אופיו היחודי כאיגוד מקצועי בעל אוריינטציה חברתית ופוליטית מתקדמת שרואה עצמו כגורם מוביל במאבק למען צדק חברתי, שוויון ושלום. בניגוד להסתדרות שמעמידה את השמירה על שכר העובדים וזכויותיהם מחוץ להקשר החברתי והפוליטי הרחב ועוצמת עין שעה שהמעסיקים והממשלה דורסים את זכויותיהם של עובדים במגזרים שונים, מעמיד ארגון העובדים מען חזון של סולידריות עובדים חוצה גבולות לאומיים וסקטוריאליים.

בתכנית האסיפה הכללית

  • אופיו של מען כגורם מנהיג לשינוי חברתי – פתיחה של מנכ"ל מען אסף אדיב
  •  רב שיח עם נציגי ועדי עובדים המאוגדים במען בהם: ועד מורי מוסררה, ועד מורי מנשר, ועד מורי ביה"ס לתאטרון חזותי, הועד היוזם של מורי המכללה הטכנולוגית ספיר, ועד העובדים במרכז המוסיקה בראש העין, ועד עובדי מפעל ג'אנה משקאות בנצרת עלית , ועד העובדים הפלסטינים במפעל לוי מתכת במישור אדומים, קבוצת מאבק עובדים הסוציאליים קבוצת עובדי רשות העתיקות ממזרח ירושלים. מנחה ניר נאדר – רכז מען בתל אביב.
  • דו"חות לסיכום שנת 2012 ותכנית פעולה לשנה הקרובה, דו"ח ועדת הביקורת, תקציב ובחירת המוסדות.

הערה – האסיפה פתוחה לכל חברי מען אך זכות ההצבעה מוקנית רק לנציגי קבוצות עובדים נבחרים.

למידע נוסף ניתן להתקשר לניר נאדר – סניף תל אביב 03-5373271 \ ארז וגנר – ירושלים 050-7596492 \ וופא טיארה – המשולש 050-4330036 \ יואב טמיר חיפה והצפון 050-7859475

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות