משטרת מעלה אדומים עיכבה לחקירה את מנכ"ל ארגון העובדים מען אסף אדיב

הבוקר בשעה 08:30 נעצר מנכ"ל מען אסף אדיב בעת שעמד עם הפועלים הפלסטינים השובתים מול הפתח של מוסך צרפתי. הפועלים פתחו בשביתה שלשום עקב סרבנות ההנהלה, ששיאה – הליכי פיטורים יו"ר ועד העובדים של המוסך.

הבוקר בשעה 08:30 נעצר מנכ"ל מען אסף אדיב בעת שעמד עם הפועלים הפלסטינים השובתים מול הפתח של מוסך צרפתי. הפועלים פתחו בשביתה שלשום עקב סרבנות ההנהלה, ששיאה – הליכי פיטורים יו"ר ועד העובדים של המוסך.

אתמול עוכב לחקירה פעיל מען יואב טמיר כאשר עמד עם הפועלים השובתים. עם שחרורו בתנאים מגבילים, המשטרה נתנה לטמיר צו האוסר עליו להכנס לאזור התעשיה של מישור אדומים במשך שבועיים. הצו מונע מפעיל מען לבצע את עבודתו האיגוד מקצועית, כפי שהחוק מתיר לו, ואינו עומד בקנה אחד עם התנהגותו – טמיר הוא זה שהזמין את המשטרה למקום כנגד בריונים שהגיעו לאיים עליו ועל העובדים. לכן טמיר מערער על תנאי שחרורו המגבילים.

מען רואה בחומרה את שיתוף הפעולה של המשטרה עם מוסך צרפתי במטרה לשבור את ההתארגנות של העובדים ולהחזירם לעבודה בתנאי עבדות. מען עותר היום לבית הדין לענייני עבודה להוציא צו מניעה נגד הליכי הפיטורים נגד ראש הועד, קליטתם לעבודה של שוברי שביתה בניגוד להוראות החוק, נגד הפעלה של איומים ואלימות כלפי השובתים ויתר פעולותיו שלא כדין של המוסך.

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, 050-4330067

 

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות