מרצים לאמנות התאגדו

ארגון העובדים מען חתם על הסכמים קיבוציים עם בתי הספר לאמנות מוסררה ותיאטרון חזותי

ארגון העובדים מען חתם על הסכמים קיבוציים עם בתי הספר לאמנות מוסררה ותיאטרון חזותי

מימין, גסטון צבי איצקוביץ, יו"ר ועד העובדים בבית הספר מוסררה; אבי סבג, מנהל בית הספר; אסף אדיב מנכ"ל מען.
מימין, גסטון צבי איצקוביץ, יו"ר ועד העובדים בבית הספר מוסררה; אבי סבג, מנהל בית הספר; אסף אדיב מנכ"ל מען.

– – ב- 13.2.13 חתם מען על הסכם קיבוצי שני עם הנהלת בית הספר לאמנות מוסררה, המעסיק כ-70 מורים, שנתים אחרי חתימת ההסכם הקיבוצי הראשון.

– באוקטובר 2012 חתם מען על הסכם קיבוצי ראשון עם בית הספר לתאטרון חזותי בירושלים, המעסיק כ- 25 מורים.

– במקביל, התאגדו במען 180 מורי ועובדי הצוות הטכני של בית הספר מנשר לאמנות בתל אביב, ובחרו בועד. בחודשים האחרונים מתנהל מו"מ עם הנהלת מנשר.

עד לחתימת ההסכם בביה"ס לתאטרון חזותי הועסקו המורים כפרי-לנסרים, ופוטרו בסוף כל שנה, למרות שחלקם הועסקו כך למעלה מ-20 שנה. ההסכמים מבטיחים למורים יחסי עובד מעביד, והעסקה רצופה עם תנאים סוציאליים. כך היה גם לפני החתימה הראשונה עם ביה"ס מוסררה. ההסכמים נחתמו בשיתוף ועדי העובדים הנבחרים, המאוגדים במען.

על ההסכם עם בי"ס חזותי, אומר עמית דרורי, חבר ועד המורים: "זה הסכם היסטורי שקובע נורמות חדשות ביחסים בין המורים לבין בית הספר לראשונה ב- 25 שנות קיומו. חלק משמעותי מההסכם כרוך בהבנה שאנחנו אנשי מקצוע, ואנחנו זקוקים לבטחון וליחסים מסודרים כדי לתת מעצמנו את הכל, מבלי לאבד את חופש היצירה. אמן לא יכול להתמקד ביצירה ובלימוד כאשר הוא נתון במאבק השרדות, ויכול בשניה אחת למצוא את עצמו ברחוב. ההסכם הקיבוצי מבטא יחסים של בגרות בין המורים לבין בית הספר."

SAMSUNG
יושב מימין גיא גוטמן, מנהל ביה"ס; סיגל נטף מההנהלה; שלושת חברי הועד – עמית דרורי, עידית סוסליק ומרסלו פילבסקי; מטעם מען – אסף אדיב ועו"ד איה ברטנשטיין.

גסטון צבי איצקוביץ, יו"ר ועד העובדים, מסביר את חשיבות ההסכם השני שנחתם עם מוסררה: "ההסכם השני מעגן את יחסי עובד מעביד לאורך זמן, ומבטא את האמון המתמשך של ההנהלה בעובדים ושל העובדים בהנהלה, כאשר שני הצדדים מחויבים להצלחת בית הספר".

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות