מרצים לאמנות התאגדו

ארגון העובדים מען חתם על הסכמים קיבוציים עם בתי הספר לאמנות מוסררה ותיאטרון חזותי

ארגון העובדים מען חתם על הסכמים קיבוציים עם בתי הספר לאמנות מוסררה ותיאטרון חזותי

מימין, גסטון צבי איצקוביץ, יו"ר ועד העובדים בבית הספר מוסררה; אבי סבג, מנהל בית הספר; אסף אדיב מנכ"ל מען.
מימין, גסטון צבי איצקוביץ, יו"ר ועד העובדים בבית הספר מוסררה; אבי סבג, מנהל בית הספר; אסף אדיב מנכ"ל מען.

– – ב- 13.2.13 חתם מען על הסכם קיבוצי שני עם הנהלת בית הספר לאמנות מוסררה, המעסיק כ-70 מורים, שנתים אחרי חתימת ההסכם הקיבוצי הראשון.

– באוקטובר 2012 חתם מען על הסכם קיבוצי ראשון עם בית הספר לתאטרון חזותי בירושלים, המעסיק כ- 25 מורים.

– במקביל, התאגדו במען 180 מורי ועובדי הצוות הטכני של בית הספר מנשר לאמנות בתל אביב, ובחרו בועד. בחודשים האחרונים מתנהל מו"מ עם הנהלת מנשר.

עד לחתימת ההסכם בביה"ס לתאטרון חזותי הועסקו המורים כפרי-לנסרים, ופוטרו בסוף כל שנה, למרות שחלקם הועסקו כך למעלה מ-20 שנה. ההסכמים מבטיחים למורים יחסי עובד מעביד, והעסקה רצופה עם תנאים סוציאליים. כך היה גם לפני החתימה הראשונה עם ביה"ס מוסררה. ההסכמים נחתמו בשיתוף ועדי העובדים הנבחרים, המאוגדים במען.

על ההסכם עם בי"ס חזותי, אומר עמית דרורי, חבר ועד המורים: "זה הסכם היסטורי שקובע נורמות חדשות ביחסים בין המורים לבין בית הספר לראשונה ב- 25 שנות קיומו. חלק משמעותי מההסכם כרוך בהבנה שאנחנו אנשי מקצוע, ואנחנו זקוקים לבטחון וליחסים מסודרים כדי לתת מעצמנו את הכל, מבלי לאבד את חופש היצירה. אמן לא יכול להתמקד ביצירה ובלימוד כאשר הוא נתון במאבק השרדות, ויכול בשניה אחת למצוא את עצמו ברחוב. ההסכם הקיבוצי מבטא יחסים של בגרות בין המורים לבין בית הספר."

SAMSUNG
יושב מימין גיא גוטמן, מנהל ביה"ס; סיגל נטף מההנהלה; שלושת חברי הועד – עמית דרורי, עידית סוסליק ומרסלו פילבסקי; מטעם מען – אסף אדיב ועו"ד איה ברטנשטיין.

גסטון צבי איצקוביץ, יו"ר ועד העובדים, מסביר את חשיבות ההסכם השני שנחתם עם מוסררה: "ההסכם השני מעגן את יחסי עובד מעביד לאורך זמן, ומבטא את האמון המתמשך של ההנהלה בעובדים ושל העובדים בהנהלה, כאשר שני הצדדים מחויבים להצלחת בית הספר".

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות