מען חתם על הסכם קיבוצי ראשון בעמותת "בצלם" לזכויות האדם

מען שמח לפתוח את השנה החדשה עם חתימה על הסכם קיבוצי ראשון בעמותת בצלם לזכויות האדם בשטחים. ההסכם שמעגן את תנאי השכר והזכויות של כ-40 עובדות ועובדים ישראלים ופלסטינים, נחתם בכנס חגיגי שנערך בבית סאחור לאחר למעלה משנה של מו"מ. בין השאר קובע ההסכם הקיבוצי קריטריונים ברורים לשכרם של עובדים חדשים, קידום שכרם של ותיקים, הגדרת שעות עבודה וימי חופשה, מנגנוני הדברות בין ההנהלה לעובדים במקרה של פיטורים או צמצום. עוד נקבעה בהסכם זכות נציגות העובדים להשתתף בישיבות הועד המנהל של העמותה, ובכך הופך אותם לשותפים לדיון על קביעת מדיניות והקצאת משאבים, תוך שמירה על רוח הארגון והעבודה החשובה שהוא עושה.

באירוע החתימה שהתקיים ביום ד' ה- 2.10 התייחס יו"ר הועד המנהל של בצלם, דוד זונשיין, למשמעות של ההסכם הקיבוצי ותאר אותו כשלב חשוב בבנייתו של ארגון חברה אזרחית בוגר ומאוזן. גם מנכ"ל העמותה חגי אלעד ברך על ההסכם כביטוי לשותפות בין ההנהלה והעובדים בארגון. מנכ"ל מען אסף אדיב ציין את חשיבות ההסכם הן משום שבצלם היא עמותה הכוללת עובדים ישראלים ופלסטינים ולכן טבעי שעובדיה התקשרו עם מען. בנוסף הזכיר מנכ"ל מען כי בשל הייחודיות של בצלם כארגון מוביל במאבק על זכויות האדם של הפלסטינים בשטחים, קיימת שותפות בערכים בינו ובין מען, הפועל רבות להגןן על זכויות העובדים הפלסטינים המועסקים בישראל ובהתנחלויות.

בעקבות החתימה ציין עמית גילוץ, דובר בצלם ואחד מהיוזמים והמובילים של ההתארגנות והקמת ועד העובדים, שהשמירה של מען על זכויותיהם של עובדים פלסטינים המועסקים בשטחים הכבושים והמאבק לסיום הכיבוש שלובים זה בזה. גילוץ הדגיש" אנו שמחים ומתרגשים להצטרף לעשיה של ארגון העובדים מען ולעבור ליחסי עבודה קיבוציים, ובטוחים ששינוי זה יחזק אותנו ויתרום לעבודתנו".

ההסכם הקיבוצי שחתם ארגון העובדים מען עם עמותת בצלם מצטרף להסכמים שנחתמו על ידי הארגון בשנים האחרונות עם עמותת רופאים לזכויות אדם והמוקד לפליטים ולמהגרים, ארגוני זכויות אדם מובילים שעובדיהם מצטרפים לשורות מען ומעצימים בכך את אופיו הייחודי של הארגון בזירה האיגוד מקצועית כאיגוד המחויב לאג'נדה דמוקרטית ושוויונית ואשר פותח דלתותיו בפני כל עובד ללא אפליה על רקע לאום, דת, אזרחות או מגדר.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות