מען חתם על הסכם קיבוצי ראשון בעמותת "בצלם" לזכויות האדם

מען שמח לפתוח את השנה החדשה עם חתימה על הסכם קיבוצי ראשון בעמותת בצלם לזכויות האדם בשטחים. ההסכם שמעגן את תנאי השכר והזכויות של כ-40 עובדות ועובדים ישראלים ופלסטינים, נחתם בכנס חגיגי שנערך בבית סאחור לאחר למעלה משנה של מו"מ. בין השאר קובע ההסכם הקיבוצי קריטריונים ברורים לשכרם של עובדים חדשים, קידום שכרם של ותיקים, הגדרת שעות עבודה וימי חופשה, מנגנוני הדברות בין ההנהלה לעובדים במקרה של פיטורים או צמצום. עוד נקבעה בהסכם זכות נציגות העובדים להשתתף בישיבות הועד המנהל של העמותה, ובכך הופך אותם לשותפים לדיון על קביעת מדיניות והקצאת משאבים, תוך שמירה על רוח הארגון והעבודה החשובה שהוא עושה.

באירוע החתימה שהתקיים ביום ד' ה- 2.10 התייחס יו"ר הועד המנהל של בצלם, דוד זונשיין, למשמעות של ההסכם הקיבוצי ותאר אותו כשלב חשוב בבנייתו של ארגון חברה אזרחית בוגר ומאוזן. גם מנכ"ל העמותה חגי אלעד ברך על ההסכם כביטוי לשותפות בין ההנהלה והעובדים בארגון. מנכ"ל מען אסף אדיב ציין את חשיבות ההסכם הן משום שבצלם היא עמותה הכוללת עובדים ישראלים ופלסטינים ולכן טבעי שעובדיה התקשרו עם מען. בנוסף הזכיר מנכ"ל מען כי בשל הייחודיות של בצלם כארגון מוביל במאבק על זכויות האדם של הפלסטינים בשטחים, קיימת שותפות בערכים בינו ובין מען, הפועל רבות להגןן על זכויות העובדים הפלסטינים המועסקים בישראל ובהתנחלויות.

בעקבות החתימה ציין עמית גילוץ, דובר בצלם ואחד מהיוזמים והמובילים של ההתארגנות והקמת ועד העובדים, שהשמירה של מען על זכויותיהם של עובדים פלסטינים המועסקים בשטחים הכבושים והמאבק לסיום הכיבוש שלובים זה בזה. גילוץ הדגיש" אנו שמחים ומתרגשים להצטרף לעשיה של ארגון העובדים מען ולעבור ליחסי עבודה קיבוציים, ובטוחים ששינוי זה יחזק אותנו ויתרום לעבודתנו".

ההסכם הקיבוצי שחתם ארגון העובדים מען עם עמותת בצלם מצטרף להסכמים שנחתמו על ידי הארגון בשנים האחרונות עם עמותת רופאים לזכויות אדם והמוקד לפליטים ולמהגרים, ארגוני זכויות אדם מובילים שעובדיהם מצטרפים לשורות מען ומעצימים בכך את אופיו הייחודי של הארגון בזירה האיגוד מקצועית כאיגוד המחויב לאג'נדה דמוקרטית ושוויונית ואשר פותח דלתותיו בפני כל עובד ללא אפליה על רקע לאום, דת, אזרחות או מגדר.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות