מען חתם על הסכם קיבוצי במפעל ג'אנה בנצרת עילית

המפעל מעסיק 25 עובדים, ומייצר משקאות קלים וחטיפים לשוק המקומי, לארה"ב ולמדינות באירופה. למרות שהמפעל קיים כעשרים שנה, זהו ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בו, אחרי מו"מ שארך כשנה. ההסכם מסדיר את יחסי העבודה במפעל, ויוצר מערכת של פיקוח ומעקב אחר ישומו.

ארגון העובדים מען חתם היום על הסכם קיבוצי מפעלי עם חברת ג'אנה תעשיות ומשקאות בע"מ באזור התעשייה נצרת עילית. על ההסכם חתמו מנהל המפעל, דוד ג'אנה; יו"ר ועד עובדי המפעל מנואל רמירז; ורכז המחלקה האיגוד מקצועית של מען, דני בן שמחון. זאת בנוכחות באי הכוח של הצדדים עו"ד איהאב סכניני המייצג את המפעל, ועו"ד ענת ליאון המייצגת את העובדים ואת מען.

20130717_124119
מימין לשמאל: דני בן שמחון – נציג מען, יאנה רבייב ופטריסיה אורציסי – חברות ועד עובדי ג'אנה

המפעל מעסיק 25 עובדים, ומייצר משקאות קלים וחטיפים לשוק המקומי, לארה"ב ולמדינות באירופה. למרות שהמפעל קיים כעשרים שנה, זהו ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בו, אחרי מו"מ שארך כשנה. ההסכם מסדיר את יחסי העבודה במפעל, ויוצר מערכת של פיקוח ומעקב אחר ישומו. הוא מבטיח לעובדים לא רק את הזכויות המגיעות להם על פי חוק, כמו הפרשה לקרן הפנסיה, ימי חופשה, תשלום הבראה ותשלום שעות נוספות, אלא גם תשלום הפרשים ותוספות שכר.

עובדי מפעל ג'אנה יהודים וערבים, רובם הגדול נשים מנצרת עילית והסביבה, אשרו את ההסכם קודם לחתימה. מנואל רמירז, יו"ר ועד העובדים הביע את שביעות רצונו מהשגת החתימה על ההסכם ואמר "אני צופה באופטימיות ליחסי עבודה הוגנים ומכובדים במפעל". על ההסכם אומר אסף אדיב מנכל מען: "ההסכם שנחתם היום ממחיש את היכולת של מען לאחד בין עובדים מקבוצות אוכלוסיה מגוונות, ולארגן עובדים המועסקים בתעשיה המסורתית."

מנהל המפעל דוד ג'אנה הביע בטקס החתימה את הערכתו לשיתוף הפעולה עם ארגון העובדים מען ועם ועד העובדים, ואמר: "אני בטוח שיחד נוכל להצעיד את המפעל קדימה כמפעל מודרני ומתקדם, שמכבד את זכויות העובדים ומהווה דוגמא למקומות עבודה אחרים."

לפרטים נוספים – מיכל שורץ, דוברת

טל' נייד: 050-4330067

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות