מען הכריז על סכסוך עבודה במרכז למוסיקה בראש העין

אתמול ה-30.6 הכריז ארגון העובדים מען על סכסוך עבודה במרכז למוסיקה בראש העין. מורי המרכז למוסיקה מועסקים על ידי העמותה לפיתוח שירותים חברתיים בראש העין, המעסיקה כ- 57 עובדים, מחציתם במרכז למוסיקה.

20130519_220747 copyאתמול ה-30.6 הכריז ארגון העובדים מען על סכסוך עבודה במרכז למוסיקה בראש העין. מורי המרכז למוסיקה מועסקים על ידי העמותה לפיתוח שירותים חברתיים בראש העין, המעסיקה כ- 57 עובדים, מחציתם במרכז למוסיקה. הודעה נשלחה לממונה על יחסי העבודה במחוז מרכז במשרד הכלכלה, עורכת הדין ליליאן פרגמנט, ליו"ר העמותה וראש העיר משה סיני, ולמנהל העמותה והמרכז למוסיקה מאיר צרויה. ההכרזה על סכסוך עבודה נובעת מכך שהעמותה עושה שימוש בתירוץ של שנת בחירות כדי לא להכיר בהתארגנות העובדים ובמען.  סכסוך העבודה ייכנס לתוקפו בעוד 15 יום.

סכסוך העבודה הוכרז לאחר שהעובדים נואשו מטקטיקת ההשהיה של הנהלת העמותה וראש העיר, אשר כבר חודשיים מתחמקים מקביעת מועד למו"מ על הסכם קיבוצי. העובדים התאגדו במען באפריל, והודעה על כך שמען הוא הגוף היציג שלהם הועברה להנהלת העמותה ב-1.5. מאז פנה מען לראש העיר ולמנהל העמותה פעמיים נוספות, ומשלא נענה, שלח ב-13.6התראה לפני נקיטה בצעדים ארגוניים.

בתגובתו היחידה של מנהל העמותה מראשית יוני, הוא טוען כי אין באפשרותו לפתוח מו"מ בגלל סמיכותן של הבחירות לרשויות המקומיות, וכי הוא זקוק להנחיות של משרד הפנים ולאישור היועץ המשפטי לממשלה. טענה זו אינה פותרת את העמותה מלמלא את חוק ההסכמים הקיבוציים, וכל מטרתה היא למשוך זמן.

ראש העין מתגאה בהיותה מרכז מוסיקה ארצי ובינ"ל, ומורי המוסיקה הם ההון האנושי שעליו נבנה המרכז. למרות זאת המורים מפוטרים כל קיץ ואינם מקבלים שכר על מחצית יולי ואוגוסט, קובלים על העדר קריטריונים ברורים לשכר ותוספות שכר, על רמת שכר נמוכה ביחס לקונסרבטוריונים אחרים, ועובדים שעות רבות בלתי משולמות.

 

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות