מען הכריז על סכסוך עבודה במרכז המוסיקה בראש העין

העירייה מסרבת לחתום על הסכם קיבוצי, למרות אישור הממונה על השכר באוצר;

מורי המוסיקה מתכננים עצרת מחאה ל-12 לינואר

ארגון העובדים מען הכריז היום, ה-29.12.2015,  על סכסוך עבודה ושביתה עקב הסירוב התמוה של הנהלת מרכז המוסיקה בראש העין לחתום על הסכם קיבוצי. באסיפה שהתקימה אתמול, ה-28.12, החליטו נציגי המורים כי יש לשים קץ לסחבת, והחליטו לפתוח במאבק. כמו כן החליטו המורים לערוך עצרת מחאה ב-יום ג' ה- 12.1.16, עם תום 15 ימי הצינון לאחר ההכרזה על סכסוך עבודה.

יש לציין שהסכם בראשי תיבות נחתם כבר ביוני 2015, לאחר מו"מ בין "העמותה לשרותים חברתיים" האחראית על מרכז המוסיקה, שבראשה עומד ראש עיריית ראש העין, לבין מען וחברי הוועד הנבחר. הסיבה שמרכז המוסיקה נתן לדחיית החתימה על ההסכם היתה, שכגוף הכפוף לעיריה, הוא חייב לקבל אישור מוקדם לחתימה ולהפעלת ההסכם מהממונה על השכר במשרד האוצר. לאחר כחצי שנה, ב-23.11.15, כתב המשנה לממונה על השכר באוצר מר דיאא אסדי, שלא חלה על העמותה המפעילה את מרכז המוסיקה חובה לקבל ממנו אישור מוקדם, ולכן היא רשאית לחתום על ההסכם.

למרות אישורו של הממונה על השכר דבקה העיריה בעמדתה הסרבנית, ולמעלה מחודש לא ענתה לפניות מען. רק כאשר מען שלח למרכז המוסיקה מכתב התראה לקראת סכסוך עבודה בסוף דצמבר, טרח גזבר העמותה להודיע במייל שהוא מעכב עתה את החתימה כי נחוץ לו אישור של הממונה על התאגידים במשרד הפנים! גם לדרישה זו אין כל בסיס, והיא אינה אלא נסיון להרוויח זמן. לו רצתה העיריה לקבל את הסכמתו של פקיד זה או אחר להסכם שעליו חתמה בראשי תיבות ביוני 2015, יכלה לעשות זאת במשך 6 החודשים שעברו מאז. יש לציין שכדי להגיע לחתימה בראשי תיבות על ההסכם  ביוני האחרון, נאלץ מען להכריז על סכסוך עבודה בפברואר 2014, ושוב בנובמבר 2014.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות