מען הכריז על סכסוך עבודה במרכז המוסיקה בראש העין

העירייה מסרבת לחתום על הסכם קיבוצי, למרות אישור הממונה על השכר באוצר;

מורי המוסיקה מתכננים עצרת מחאה ל-12 לינואר

ארגון העובדים מען הכריז היום, ה-29.12.2015,  על סכסוך עבודה ושביתה עקב הסירוב התמוה של הנהלת מרכז המוסיקה בראש העין לחתום על הסכם קיבוצי. באסיפה שהתקימה אתמול, ה-28.12, החליטו נציגי המורים כי יש לשים קץ לסחבת, והחליטו לפתוח במאבק. כמו כן החליטו המורים לערוך עצרת מחאה ב-יום ג' ה- 12.1.16, עם תום 15 ימי הצינון לאחר ההכרזה על סכסוך עבודה.

יש לציין שהסכם בראשי תיבות נחתם כבר ביוני 2015, לאחר מו"מ בין "העמותה לשרותים חברתיים" האחראית על מרכז המוסיקה, שבראשה עומד ראש עיריית ראש העין, לבין מען וחברי הוועד הנבחר. הסיבה שמרכז המוסיקה נתן לדחיית החתימה על ההסכם היתה, שכגוף הכפוף לעיריה, הוא חייב לקבל אישור מוקדם לחתימה ולהפעלת ההסכם מהממונה על השכר במשרד האוצר. לאחר כחצי שנה, ב-23.11.15, כתב המשנה לממונה על השכר באוצר מר דיאא אסדי, שלא חלה על העמותה המפעילה את מרכז המוסיקה חובה לקבל ממנו אישור מוקדם, ולכן היא רשאית לחתום על ההסכם.

למרות אישורו של הממונה על השכר דבקה העיריה בעמדתה הסרבנית, ולמעלה מחודש לא ענתה לפניות מען. רק כאשר מען שלח למרכז המוסיקה מכתב התראה לקראת סכסוך עבודה בסוף דצמבר, טרח גזבר העמותה להודיע במייל שהוא מעכב עתה את החתימה כי נחוץ לו אישור של הממונה על התאגידים במשרד הפנים! גם לדרישה זו אין כל בסיס, והיא אינה אלא נסיון להרוויח זמן. לו רצתה העיריה לקבל את הסכמתו של פקיד זה או אחר להסכם שעליו חתמה בראשי תיבות ביוני 2015, יכלה לעשות זאת במשך 6 החודשים שעברו מאז. יש לציין שכדי להגיע לחתימה בראשי תיבות על ההסכם  ביוני האחרון, נאלץ מען להכריז על סכסוך עבודה בפברואר 2014, ושוב בנובמבר 2014.

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות