מורי מרכז המוסיקה בראש העין וארגון העובדים מען הכריזו על סכסוך עבודה

ביום חמישי ה- 13.2 הכריזו מורי מרכז המוסיקה בראש העין, המאוגדים בארגון העובדים מען, על סכסוך עבודה, משום שראש העיר החדש מסרב להיפגש עם נציגות המורים, ולהמשיך לנהל את המו"מ על הסכם קיבוצי, שהתחיל באוגוסט 2013.

התביעה: ניהול מו"מ לפני סגירת התקציב לשנת 2014

ביום חמישי ה- 13.2 הכריזו מורי מרכז המוסיקה בראש העין, המאוגדים בארגון העובדים מען, על סכסוך עבודה, משום שראש העיר החדש מסרב להיפגש עם נציגות המורים, ולהמשיך לנהל את המו"מ על הסכם קיבוצי, שהתחיל באוגוסט 2013. ביום א' ה-2.3, בתום תקופת צינון של 15 יום, יוכלו העובדים להכריז על צעדי מחאה ארגוניים, כולל שביתה, במטרה להביא את הנהלת העמותה לעמוד בדרישות החוק ולסיים את המו"מ על הסכם קיבוצי.

מורי המרכז למוסיקה מועסקים זו השנה השביעית על ידי עמותה עירונית בשם "העמותה לפיתוח שירותים חברתיים בראש העין", המעסיקה כ- 57 עובדים, מחציתם במרכז למוסיקה. הודעה על סכסוך העבודה והשביתה המתוכננת נמסרה כחוק לממונה על יחסי העבודה במחוז מרכז במשרד הכלכלה. העתקים מההודעה נשלחו גם ליו"ר העמותה וראש העיר שלום בן משה, וכן למנהל תפעול העמותה והמרכז למוסיקה מאיר צרויה.

בדצמבר 2013, במסגרת המו"מ, הגישה נציגות המורים מתווה שכר חדש הבסיס להסכם קיבוצי לשנת 2014, אך במשך חודשיים התחמקו העיריה והנהלת העמותה ממפגש עם נציגות המורים. העירייה טענה שבחירת ראש עיר חדש והנהלה חדשה לעמותה מחייבות תקופת התארגנות ולימוד, אך באותו זמן הם עסקו בסיכום תקציב 2014 וקביעת עובדות מוגמרות מבלי לדון עם נציגות המורים. שלושה מכתבים ששלחה נציגות המורים בינואר, ובה תבעה פגישה דחופה לפני אימוץ התקציב החדש, נשארו ללא תגובה. מהתנהלות העירייה נראה שהיא מתכוונת לאשר את תקציב העיריה לשנת 2014, ובכלל זה את תקציב המרכז למוסיקה, בלי לקיים דיון עם נציגות המורים.

ראש העין מתגאה בהיותה מרכז מוסיקלי, ומורי המרכז למוסיקה מהווים מרכיב חשוב בספינת הדגל שלה. למרות זאת תנאי ההעסקה של המורים אינם הולמים. המורים התאגדו במען באפריל 2013 כשהם קובלים, בין היתר, על העדר קריטריונים ברורים לשכר, העדר תוספות וותק, רמת שכר נמוכה ביחס לקונסרבטוריונים אחרים, אי מתן משכורת בחדשי הקיץ, ועל מטלות רבות שנדרשות מהם לביצוע בעבודות שאין עליהם כל שכר.

ההתחשבות של נציגות המורים בנסיבות של בחירת ראש עיר חדש אין פרושו קבלת תכתיבים ועובדות מוגמרות.

לפרטים נוספים – מיכל שורץ, דוברת

טל' נייד: 050-4330067

 

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות