מורי מרכז המוסיקה בראש העין הכריזו על סכסוך עבודה

אסיפה כללית של מורי מרכז המוסיקה בראש העין החליטה פה אחד ביום א', ה- 19.10 על יציאה למאבק מקצועי וציבורי, כולל שביתה במרכז המוסיקה. הסיבה – אחרי יותר משנה של מו"מ על הסכם קיבוצי, העיריה הגישה הצעת שכר שמשאירה את שכרם ללא שיפור, ואף הורידה שכר למורים צעירים. הצעת שכר זו אינה תואמת את הבטחת ההנהלה לשפר את שכר המורים.

המורים: הצעת השכר של העיריה מ"תחת למינימום"

אסיפה כללית של מורי מרכז המוסיקה בראש העין החליטה פה אחד ביום א', ה- 19.10 על יציאה למאבק מקצועי וציבורי, כולל שביתה במרכז המוסיקה. הסיבה – אחרי יותר משנה של מו"מ על הסכם קיבוצי, העיריה הגישה הצעת שכר שמשאירה את שכרם ללא שיפור, ואף הורידה שכר למורים צעירים. הצעת שכר זו אינה תואמת את הבטחת ההנהלה לשפר את שכר המורים. הודעה על סכסוך העבודה והשביתה נשלחה על ידי ארגון העובדים מען לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה, ובה נקבע כי במידה והנהלת העמותה לא תשפר את הצעתה ותעמוד בהבטחתה תוך 15 יום (תום מועד הצינון) יכריזו מורי המרכז למוסיקה על שביתה.

מההצעה של "העמותה לשירותים חברתיים", שהיא יחידת סמך של העיריה,  עולה כי:

שכרם של חלק נכבד ממורי המרכז למוסיקה בשיעורים פרטניים יורד; בניצוח על הרכבים השכר עולה באחוז זעיר; מרבית המורים אינם מקבלים שכר מחצית אוגוסט, ונאלצים לממן את השכר על-ידי פדיון ימי החופשה; בסעיף הנסיעות ישר ירידה של יותר מ-50% בתשלומים; בשקלול כלל הנתונים של הצעת המעסיקים, אין שיפור בשכר מורי מרכז המוסיקה. במקום תוספת שכר משמעותית, העיריה מציעה הסכם שעלותו דומה לעלות השכר כיום, או במקרה הטוב תשופר ב- 4% בלבד. הצעה זו אינה מתקרבת למינימום שניתן לשאת ולתת עליו.

ארגון מען וועד המורים הבהיר במכתב לעיריה "אנו לא ששים אלי קרב והגענו להחלטה על סכסוך עבודה ושביתה בלית ברירה ולאחר שמיצינו את מלאי הסבלנות ואורך הרוח. התחושה הברורה של מורי מרכז המוסיקה היא שמו"מ ארוך וסבלנות אין קץ שגילו עד כה היו  לריק."

אורית גורי זולוטוב, חלילנית  תושבת העיר, וחברת ועד המורים: "עצוב לי מאד שאותה העירייה שמהללת ומשבחת את ההישגים המוזיקליים בעיר, ושהשקיעה במבנה חדש שנותן שירות חינוכי מעולה לכלל האוכלוסיה, מפגינה זלזול בפרנסתם של מורי המוסיקה, שמשקיעים את אהבתם, כשרונם ומקצועיותם בחינוך המוזיקלי ומביאים לעיר הישגים כה רבים. אני מרגישה שמוצצים את לשד עצמותינו, ואת העצם היבשה משליכים". 

רקע: כ- 30 מורי מרכז המוסיקה בראש העין התאגדו במאי 2013 במסגרת ארגון העובדים מען, בחרו ועד מורים, ופנו בדרישה לעירית ראש העין לשאת ולתת איתם על הסכם קיבוצי. המטרות העיקריות של תהליך ההתאגדות והמו"מ היו שיפור בשכר השעתי, תגמול נאות על ניהול קבוצות והרכבים, תשלום עבור חודשי הקיץ, והשגת שקיפות בנושא דרגות וקידום.

20141019_213016
האסיפה הכללית מצביעה על הכרזת סכסוך עבודה, 19.10.14. צילום: ארגון העובדים מען.

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, דוברת מען, 050-4330067

אורית גורי זולוטוב – מורי ראש העין 052-3770926

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות