מוסך צרפתי מנסה לטפול האשמות שווא ביטחוניות על יו"ר ועד העובדים

כמו כן ניסה המוסך לטפול על יו"ר הוועד פעילות פוליטית והשתתפות בהפגנות, כאשר טענה זו מבוססת אך ורק על השתתפות של יו"ר הוועד באירועי האחד במאי בתל אביב של עובדי מתחם ביאליק בו נאמו נציגי התארגנויות עובדים ואמנים מוכרים.

בישיבת בית הדין לעבודה שהתקיימה היום בירושלים לבקשת ארגון העובדים מען נגד מוסך צרפתי, בדה המוסך טענה חדשה ולפיה יו"ר הוועד מנוע ביטחונית מלעבוד במפעל, שמספק שירותים גם לרכבי צה"ל. טענה זאת עלתה לראשונה, לאחר שבזימון לשימוע לפני פיטורים נטען שהכוונה לפטר היא על רקע ארגון מחדש, ואילו במכתב של המוסך שנשלח לאחר פרוץ השביתה, נטען לאיחורים וסיבות אחרות. גם לשיטתו של המוסך, המוסך עדיין לא קיבל הוראה לפיה יש מניעה ביטחונית, אלא בכוונתו לפנות למשרד הביטחון לברר האם יש או אין מניעה.

כמו כן ניסה המוסך לטפול על יו"ר הוועד פעילות פוליטית והשתתפות בהפגנות, כאשר טענה זו מבוססת אך ורק על השתתפות של יו"ר הוועד באירועי האחד במאי בתל אביב של עובדי מתחם ביאליק בו נאמו נציגי התארגנויות עובדים ואמנים מוכרים.

מען רואה בחומרה את השימוש בעילות ביטחוניות מצוצות מן האצבע שעושה המעביד במסגרת המלחמה שהוא מנהל בהתארגנות העובדים בכלל ויו"ר הוועד בפרט, תוך ניצול ציני של המצב הביטחוני.

במסגרת הסדר דיוני שהושג במהלך הדיון היום בבית הדין הגיעו הצדדים להסכמה שקיבלה תוקף של החלטה, לפיה המוסך יעדכן את בית הדין בתוך 3 ימים באם אכן קיימת מניעה בטחונית להמשך עבודתו של יו"ר הועד במוסך, וכן הסכימו כי על הסדר להמשך המשא ומתן שהחל במוסך. המהלך של לטפול האשמות שווא אלה, נראה כמו ניסיון נוסף להלך אימים על העובדים.

כזכור, ארגון העובדים מען והעובדים הפלסטינים במישור אדומים פתחו בשביתה בעקבות הניסיון של הנהלת המוסך "להרדים" את המשא ומתן, ששיאו בניסיון לפרק את התארגנות העובדים על ידי פיטורי יו"ר הוועד. העובדים בהנהגת מען פתחו בשביתה ביום ג' 22.7. מאז החלה השביתה מנסה הנהלת המוסך באמצעים שונים לשבור את השביתה – על ידי שכירת כוח אדם חלופי, וכן נערכו איומים על פעילי מען מצד ועד התעשיינים של מישור אדומים, תוך שימוש במשטרת מעלה אדומים שעכבה אותם לחקירה.

העובדים המאוגדים במען נחושים להגן על חברם ולמנוע ציד מכשפות וימשיכו במאבקם עד לביטול סופי של כל ההאשמות המפוברקות ועבור לחתימה על הסכם קיבוצי.

בתמונה המצורפת: חאתם אבו זיאדה, שני משמאל, עם פעילי מען, היום ליד בית המשפט.

להחלטת השופטת ופרטים נוספים: מיכל שורץ, 050-4330067

בית דין לעבודה

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות