מול הממשלה הרומסת את החוק אנו מציבים עקרון של שותפות שוויונית בין ישראלים לפלסטינים


ממשלת נתניהו השישית הוקמה רק לפני חודש, וכבר הספיקו ראשיה להבהיר, ללא כסות או מסווה, את כוונתם לייסד משטר דיקטטורי, פונדמנטליסטי וגזעני. מען כארגון חברתי המחויב לדמוקרטיה, שוויון וקידמה, פועל נגד תוכניות הממשלה ומעודד את חבריו לפעול במסגרת החוק בכל מחאה או צורת מאבק אפשרית למען חירות ודמוקרטיה.

השינויים שאליהם חותרת הממשלה בגלוי כוללים סיפוח חלקים מהגדה המערבית וגירוש תושבים פלסטינים; יהוד שטחים נרחבים בנגב ובגליל תוך פגיעה בתושבים הערבים של אזורים אלו; ריסוק מערכת החוק ובעיקר בית המשפט העליון; הקמת מיליציות גזעניות בחסות הממשלה; סגירת תאגיד השידור הציבורי; סתימת פיות של יוצרים; הדתה של מערכת החינוך; פגיעה בשירותי הרווחה ובזכות השביתה בהובלת שר האוצר סמוטריץ', המקדם אג'נדה נאו-ליברלית, ועוד.

כל השינויים הללו נעשים בהשראתו ובהדרכתו של פורום קהלת שמייבא לישראל את הרעיונות של הימין הטראמפיסטי האמריקאי. הדגם שעומד בפניהם של יריב לוין, בצלאל סמוטריץ', ובנימין נתניהו הוא משטרו האוטוריטארי של אורבן בהונגריה, שבו סורס בית המשפט, חוסלה העיתונות החופשית, והרוב הלאומני-שמרני כופה את התפיסות הגזעניות וההומופוביות שלו על האקדמיה, השיח והתרבות.

מען – ארגון עובדים מאגד בשורותיו עובדים ועובדות יהודים וערבים בענפי התעשייה, ההוראה, השירותים ובארגונים חברתיים. כארגון המייצג פסיפס רחב של עובדות ועובדים ובכללם אלפי עובדים פלסטינים המועסקים בשוק העבודה הישראלי ובהתנחלויות, מתייצב מען באופן ברור נגד הממשלה החדשה המאיימת לפגוע בזכויות האדם והאזרח של כל אחת ואחד מאיתנו, ובזכות של העובדים להתאגד ולשבות. אנו מצרפים את קולנו למחאה נגד תוכניות הממשלה ומתגייסים למאבק נגדה. 

המאבק הדמוקרטי החשוב שמתנהל היום מול ממשלת הימין הקיצונית וההרפתקנית חייב להיות מבוסס על העקרון של שוויון ערך האדם, על הזכות של כל איש ואישה בארץ לחיים של כבוד, ועל חופש התנועה, המחשבה והאמונה. הגם שאנו שותפים לדאגה של מובילי המחאה מהסכנות הטמונות בממשלה ותוכניותיה אין אנו יכולים להסתפק בשאיפה להחזיר את השיטה הקיימת ולהמשיך להתעלם מכך שתחת שלטון ישראל מוחזקים חמישה מיליון פלסטינים בלי זכויות אדם ואזרח.  

מען קורא לייצר מכנה משותף רחב שייתן ביטוי לכך שבארץ הזו בין הירדן לים חיים שני עמים. הדמוקרטיה שעליה אנו נלחמים כוללת את העובדים הפלסטינים שמאוגדים במען אשר נתונים מזה עשרות שנים למשטר היתרים וכבילה דכאני ומנצל.

המאבק נגד ממשלת נתניהו החדשה הוא הזדמנות לשים על סדר היום אג'נדה אנושית דמוקרטית חדשה. המפלצת מולה אנו עומדים עכשיו נולדה מרחמה של ההנחה שישראלים יוכלו לחיות בדמוקרטיה מתקדמת, בעוד פלסטינים יכרעו תחת גזרות של כיבוש ונישול. חובתנו היא לקדם רעיון של חברה פלורליסטית ופתוחה שתיווצר במפגש מפרה ויצירתי בין בנותיהם ובניהם של שני העמים ומתוך הבנה שכל בני האדם שווים.

עבודת השטח של מען נותנת ביטוי לשיתוף פעולה ללא גבולות. אנו קוראים לעובדות ועובדים השותפים לחזון שלנו להצטרף למאבק נגד הממשלה המסוכנת ולבנות יחד איתנו את מען כארגון חברתי יחודי שמהווה מנוף לקידום עתיד של שלום וקידמה חברתית, סביבתית ותרבותית.

עוד..

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות