מול הממשלה הרומסת את החוק אנו מציבים עקרון של שותפות שוויונית בין ישראלים לפלסטינים

הממשלה השישית של נתניהו הוקמה לפני חודש בדיוק, ומנהיגיה כבר הבהירו, את כוונתם להקים משטר אוטוריטרי, פונדמנטליסטי ומפלה. כארגון חברתי המתחייב לדמוקרטיה, שוויון והתקדמות, "מען" פועלת נגד תכני הממשלה ומעודדת את חבריה לפעול במסגרת החוק בכל מחאה או צורת קרבה אפשרית למען חירות ודמוקרטיה.

השינויים המובלים על ידי הממשלה כוללים באופן פתוח את הצטרפות יחידות בגדה המערבית והפינוי של תושביה הפלסטינים, הרחבת ההתיישבויות היהודיות בנגב ובגליל, השפעה על תושבי הערב באזורים אלו; חסימת המערכת המשפטית, בעיקר בבית המשפט העליון; הקמת מיליציות דיסקרימינטוריות בתמיכת הממשלה; סגירת תאגיד השידור הציבורי; דיכוי קולות של יוצרים; הטלת ערכים דתיים על המערכת החינוכית; פגיעה בשירותי הרווחה ובזכות השביתה בראשות שר האוצר סמוטריץ', המקדם אג'נדה ניאו-ליברלית ועוד.

כל השינויים הללו משמשים ומודרכים על ידי האידיאולוגיה הימנית טרמפיסטית מופרזת, כפי שמודגמת על ידי מנהיגים כמו לוין, סמוטריץ' ובנימין נתניהו. המודל אליו הם מסתכלים הוא המשטר האוטוריטרי של אורבן בהונגריה שבו מערכת המשפט מוכפפת, העיתונות החופשית מודכאת והרוב הלאומני-סמכותי אוכף את השקפותיו הגזעניות וההומופוביות על האקדמיה, השיח והתרבות.

מען – ארגון של פועלים המקשר בין פועלים יהודים וערבים בתחומי התעשייה, החינוך, השירותים והארגונים החברתיים – עומדת בבירור נגד הממשלה החדשה המסוכנת לזכויות האדם ולאזרחות של כל אחד מאיתנו, וגם נגד זכויות הפועלים להתארגן ולהפגין. אנו מצטרפים לקול המחאה נגד תוכני הממשלה ומשמינים אנו עצמנו נגדיה.

הקרב הדמוקרטי החשוב נגד הממשלה הימינית הקיצונית וההרפתקנית חייב להתבצע על פי עקרונות שוויון ערכים ומקורות לכל אדם, זכויות האדם והאזרחות של כל גבר ואשה במדינה

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות