מול הממשלה הרומסת את החוק אנו מציבים עקרון של שותפות שוויונית בין ישראלים לפלסטינים

הממשלה השישית של נתניהו הוקמה לפני חודש בדיוק, ומנהיגיה כבר הבהירו, את כוונתם להקים משטר אוטוריטרי, פונדמנטליסטי ומפלה. כארגון חברתי המתחייב לדמוקרטיה, שוויון והתקדמות, "מען" פועלת נגד תכני הממשלה ומעודדת את חבריה לפעול במסגרת החוק בכל מחאה או צורת קרבה אפשרית למען חירות ודמוקרטיה.

השינויים המובלים על ידי הממשלה כוללים באופן פתוח את הצטרפות יחידות בגדה המערבית והפינוי של תושביה הפלסטינים, הרחבת ההתיישבויות היהודיות בנגב ובגליל, השפעה על תושבי הערב באזורים אלו; חסימת המערכת המשפטית, בעיקר בבית המשפט העליון; הקמת מיליציות דיסקרימינטוריות בתמיכת הממשלה; סגירת תאגיד השידור הציבורי; דיכוי קולות של יוצרים; הטלת ערכים דתיים על המערכת החינוכית; פגיעה בשירותי הרווחה ובזכות השביתה בראשות שר האוצר סמוטריץ', המקדם אג'נדה ניאו-ליברלית ועוד.

כל השינויים הללו משמשים ומודרכים על ידי האידיאולוגיה הימנית טרמפיסטית מופרזת, כפי שמודגמת על ידי מנהיגים כמו לוין, סמוטריץ' ובנימין נתניהו. המודל אליו הם מסתכלים הוא המשטר האוטוריטרי של אורבן בהונגריה שבו מערכת המשפט מוכפפת, העיתונות החופשית מודכאת והרוב הלאומני-סמכותי אוכף את השקפותיו הגזעניות וההומופוביות על האקדמיה, השיח והתרבות.

מען – ארגון של פועלים המקשר בין פועלים יהודים וערבים בתחומי התעשייה, החינוך, השירותים והארגונים החברתיים – עומדת בבירור נגד הממשלה החדשה המסוכנת לזכויות האדם ולאזרחות של כל אחד מאיתנו, וגם נגד זכויות הפועלים להתארגן ולהפגין. אנו מצטרפים לקול המחאה נגד תוכני הממשלה ומשמינים אנו עצמנו נגדיה.

הקרב הדמוקרטי החשוב נגד הממשלה הימינית הקיצונית וההרפתקנית חייב להתבצע על פי עקרונות שוויון ערכים ומקורות לכל אדם, זכויות האדם והאזרחות של כל גבר ואשה במדינה

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות