למען סולידריות עובדים יהודים וערבים

באנר אחד במאי

ארגון העובדים מען מציין את האחד במאי בכינוס ארגוני עובדים, פעילים חברתיים ויוצרי תרבות חדשה

ביום שישי ה- 1.5, בשעה 17:00, במכללת אלקאסמי, באקה אלגרביה

הכינוס, יכלול פאנל דוברים וכן הופעות תאטרון ומוסיקה, ויערך בחסות מכללת אל-קאסמי, ושל ראש עירית באקה אל-גרביה. הדוברים בכינוס:

*גב' האלה חבאיב, יועצת נשיא מכללת אל-קאסמי, לנשים ומגדר * עו"ד מורסי אבו מוך, ראש עירית באקה אל-גרביה * אסף אדיב, מנכ"ל ארגון העובדים מען * חאתם אבו זיאדה, יו"ר ועד העובדים מוסך צרפתי * רותי אמאנו, התארגנות עובדי בית ביאליק * אסמא אגבארייה זחאלקה, חברת הנהגה במען * ופיק אבו אל-היג'א, ועד עובדי מקדונלז * חן שפירא, ועד מורי בצלאל * יאסר אבו ערישה, ועד עובדי לאומי קארד * אורית גורי, ועד מורי המרכז למוסיקה בראש העין * ראניה סאלח, פעילת מען לקידום זכויות עובדים בירושלים; מנחות: ופא טיארה ומיכל שורץ, פורום הנשים של מען.

מופיעים: * הלה להב חליל, טל ברייט וגונן ויזל כלי הקשה, ישי בן אדר קאנון; * מחמוד ג'בארין קבוצת תאטרון אום אל-פחם באקה.

ארגון העובדים מען בחר לערוך את הכנס בבאקה אל-גרביה משום שהחברה הערבית סובלת משעורי העוני והאבטלה הגבוהים ביותר בישראל וכך גם בשעור המשתכרים שכר מינימום. אל האחד במאי מגיע מען בעיצומו של מאבק מר מול מעסיקים פוגעניים באזור התעשייה שבהתנחלות מישור אדומים, וגם לאחר שנה של הישגים, בהם: הסכם קיבוצי קרוב עם עיריית ראש העין; הצלחה בבית הדין לעבודה מול בית הספר מנשר לאמנות לאחר מאבק משפטי ארוך; העברת עובדי מתחם ביאליק ממעמד של נותני שירותים למעמד של עובדים; ארגון סדרת כנסים בנושא תעסוקת נשים ובטיחות בבניין ברחוב הערבי. בנוסף מען פועל בשירות וקידום זכויותיהם של אלפי מובטלים במזרח ירושלים. כל המאבקים האלה ואחרים ייוצגו על במת ה-1 במאי.

מען פועלת במציאות שבה הימין בישראל מכתיב את סדר היום בחתירה להעמיק את השנאה ואי האמון בין יהודים לערבים. מדיניות הממשלה מעודדת הרחבת התנחלויות, הריסת בתי בכפרים הערביים, ובחסותה צומחת הבריונות של תג מחיר נגד בתי ספר דו לשוניים ומסגדים. מול המדיניות הזו מאחד ארגון מען עובדים ערבים ויהודים במאבק משותף, לטובת העסקה הוגנת ומאורגנת שתבטיח חיים כלכליים יציבים וחפים מדיכוי פוליטי ולאומי.

ארגון העובדים מען שואב השראה וכוח מכוחות חדשים באזורנו ובעולם היוצאים בשנים האחרונות לרחובות בדרישה לחרות ובצדק חברתי. אנו מציינים במיוחד את הזדהותנו עם מאבק העמים הערביים ובראשם העם הסורי שנלחם נגד דיקטטורה רצחנית וכוחות פונדמנטליסטיים הרסניים, ולמרות הכל ממשיך להאמין בחופש.

ביום שישי, ה1 במאי, יום הפועלים הבינלאומי, נתכנס במכללת אל-קאסמי בבאקה אל-גרביה ונפגין את הכוח החברתי החשוב הזה למען העובדים ולמען החברה בכללותה.

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, דוברת מען, 050-4330067

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות