למען סולידריות עובדים יהודים וערבים

באנר אחד במאי

ארגון העובדים מען מציין את האחד במאי בכינוס ארגוני עובדים, פעילים חברתיים ויוצרי תרבות חדשה

ביום שישי ה- 1.5, בשעה 17:00, במכללת אלקאסמי, באקה אלגרביה

הכינוס, יכלול פאנל דוברים וכן הופעות תאטרון ומוסיקה, ויערך בחסות מכללת אל-קאסמי, ושל ראש עירית באקה אל-גרביה. הדוברים בכינוס:

*גב' האלה חבאיב, יועצת נשיא מכללת אל-קאסמי, לנשים ומגדר * עו"ד מורסי אבו מוך, ראש עירית באקה אל-גרביה * אסף אדיב, מנכ"ל ארגון העובדים מען * חאתם אבו זיאדה, יו"ר ועד העובדים מוסך צרפתי * רותי אמאנו, התארגנות עובדי בית ביאליק * אסמא אגבארייה זחאלקה, חברת הנהגה במען * ופיק אבו אל-היג'א, ועד עובדי מקדונלז * חן שפירא, ועד מורי בצלאל * יאסר אבו ערישה, ועד עובדי לאומי קארד * אורית גורי, ועד מורי המרכז למוסיקה בראש העין * ראניה סאלח, פעילת מען לקידום זכויות עובדים בירושלים; מנחות: ופא טיארה ומיכל שורץ, פורום הנשים של מען.

מופיעים: * הלה להב חליל, טל ברייט וגונן ויזל כלי הקשה, ישי בן אדר קאנון; * מחמוד ג'בארין קבוצת תאטרון אום אל-פחם באקה.

ארגון העובדים מען בחר לערוך את הכנס בבאקה אל-גרביה משום שהחברה הערבית סובלת משעורי העוני והאבטלה הגבוהים ביותר בישראל וכך גם בשעור המשתכרים שכר מינימום. אל האחד במאי מגיע מען בעיצומו של מאבק מר מול מעסיקים פוגעניים באזור התעשייה שבהתנחלות מישור אדומים, וגם לאחר שנה של הישגים, בהם: הסכם קיבוצי קרוב עם עיריית ראש העין; הצלחה בבית הדין לעבודה מול בית הספר מנשר לאמנות לאחר מאבק משפטי ארוך; העברת עובדי מתחם ביאליק ממעמד של נותני שירותים למעמד של עובדים; ארגון סדרת כנסים בנושא תעסוקת נשים ובטיחות בבניין ברחוב הערבי. בנוסף מען פועל בשירות וקידום זכויותיהם של אלפי מובטלים במזרח ירושלים. כל המאבקים האלה ואחרים ייוצגו על במת ה-1 במאי.

מען פועלת במציאות שבה הימין בישראל מכתיב את סדר היום בחתירה להעמיק את השנאה ואי האמון בין יהודים לערבים. מדיניות הממשלה מעודדת הרחבת התנחלויות, הריסת בתי בכפרים הערביים, ובחסותה צומחת הבריונות של תג מחיר נגד בתי ספר דו לשוניים ומסגדים. מול המדיניות הזו מאחד ארגון מען עובדים ערבים ויהודים במאבק משותף, לטובת העסקה הוגנת ומאורגנת שתבטיח חיים כלכליים יציבים וחפים מדיכוי פוליטי ולאומי.

ארגון העובדים מען שואב השראה וכוח מכוחות חדשים באזורנו ובעולם היוצאים בשנים האחרונות לרחובות בדרישה לחרות ובצדק חברתי. אנו מציינים במיוחד את הזדהותנו עם מאבק העמים הערביים ובראשם העם הסורי שנלחם נגד דיקטטורה רצחנית וכוחות פונדמנטליסטיים הרסניים, ולמרות הכל ממשיך להאמין בחופש.

ביום שישי, ה1 במאי, יום הפועלים הבינלאומי, נתכנס במכללת אל-קאסמי בבאקה אל-גרביה ונפגין את הכוח החברתי החשוב הזה למען העובדים ולמען החברה בכללותה.

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, דוברת מען, 050-4330067

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות