כרוז לנהגים: ועד הפעולה וארגון העובדים מען הם האיגוד האמיתי של הנהגים ב"מובילי דרור"

30 ביולי 2015

אל נהגי ועובדי חברת מובילי דרור,

חברים יקרים,

לפני שבוע עשינו היסטוריה בחברת מובילי דרור – לראשונה בתולדות החברה התאגדו נהגי המשאיות בארגון העובדים מען הקימו ועד פעולה ופנו להנהלה לפתוח במו"מ על תנאי העבודה והשכר בחברה.

שילבנו ידיים עם ארגון העובדים מען הפועל מזה מספר שנים לשנות את המצב הקשה בו נמצאים נהגי המשאיות בארץ בכלל ובחברת מובילי דרור בפרט. ועד הפעולה שהקמנו הצליח להחתים 90 נהגים על טפסי הצטרפות למען – הרבה מעבר לשליש העובדים בחברה. הודעה על הצטרפות נהגי מובילי דרור לארגון העובדים ומעמדו של מען כארגון יציג הועברה ביום ה' 23.7 להנהלת החברה.

 

כל נהג מפסיד 1800 ש"ח בחודש בשל משחקים בשכרנו של מובילי דרור

מטרת ההתאגדות והקמת הועד היא לדרוש את זכויותינו ולתקן את העוול שנעשה לנהגים. על פי חישוב שערך הצוות המשפטי של מען הנהגים מפסידים מידי חודש כ- 1800 ש"ח וזאת בשל העובדה שהחברה אינה משלמת על פי חוק (אשל, הפרשות לפנסיה, וקרן השתלמות ועוד).

חברת מובילי דרור מסרבת להכיר בועד ומקורבים להנהלה מחתימים על טפסים של "ועד מטעם"

בניגוד לחובתה החוקית והבטחה שנתנה לנהל מו"מ עם ארגון העובדים, מושכת הנהלת מובילי דרור את הזמן. במקביל ובאורח פלא מייד אחרי ההודעה על הקמת ועד פעולה החלה בחצר החברה החתמה על הצטרפות לועד פנימי שעל פניו שכל מטרתו היא להכשיל את ההתאגדות של העובדים. הועד שעליו מחתימים אנשים המקורבים להנהלה הוא למעשה "ועד מטעם", ארגון בובות, שאמור למנוע את ההתארגנות האמיתית של הנהגים ולשבור את מאבקנו. צעד זה יכשל והוא גם מנוגד לחוק וסותר את ההוראות של בג"צ פלאפון, שאסר על כל התערבות של הנהלת החברה בהליך התאגדות העובדים.

ועד הפעולה וארגון מען צועדים קדימה עד להשגת זכויותינו

מול נסיון עלוב ופסול זה אנו נחושים להמשיך בדרכנו. מאבקנו הוא מאבק חוקי, צודק ומוסרי. הועד שהקמנו הוא הועד האמיתי שיגן על הנהגים וזכויותיהם. הועד שאותו מנסים מקורבים להנהלה להקים הוא ועד שקרי שבא לפגוע בנהגים ולמנוע מאיתנו להשיג את מה שמגיע לנו על פי חוק.

אנו קוראים לכל אחד מכם לעמוד מול מצפונו ומשפחתו ולא לתת לאף אחד להסיט אותו מדרכו. אנו תובעים כם מהנהלת מובילי דרור להכיר בועד שהקמנו ובארגון מען ולנהל איתנו מו"מ הוגן על הסכם קיבוצי ראשון בחברה.

 

בברכה,

צחי אלקריף, רון פלג ושמשון קוליקר – חברי ועד הפעולה

אסף אדיב – מנכ"ל, ניר נאדר – רכז תל אביב – ארגון העובדים מען

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות