כרוז לנהגים: ועד הפעולה וארגון העובדים מען הם האיגוד האמיתי של הנהגים ב"מובילי דרור"

30 ביולי 2015

אל נהגי ועובדי חברת מובילי דרור,

חברים יקרים,

לפני שבוע עשינו היסטוריה בחברת מובילי דרור – לראשונה בתולדות החברה התאגדו נהגי המשאיות בארגון העובדים מען הקימו ועד פעולה ופנו להנהלה לפתוח במו"מ על תנאי העבודה והשכר בחברה.

שילבנו ידיים עם ארגון העובדים מען הפועל מזה מספר שנים לשנות את המצב הקשה בו נמצאים נהגי המשאיות בארץ בכלל ובחברת מובילי דרור בפרט. ועד הפעולה שהקמנו הצליח להחתים 90 נהגים על טפסי הצטרפות למען – הרבה מעבר לשליש העובדים בחברה. הודעה על הצטרפות נהגי מובילי דרור לארגון העובדים ומעמדו של מען כארגון יציג הועברה ביום ה' 23.7 להנהלת החברה.

 

כל נהג מפסיד 1800 ש"ח בחודש בשל משחקים בשכרנו של מובילי דרור

מטרת ההתאגדות והקמת הועד היא לדרוש את זכויותינו ולתקן את העוול שנעשה לנהגים. על פי חישוב שערך הצוות המשפטי של מען הנהגים מפסידים מידי חודש כ- 1800 ש"ח וזאת בשל העובדה שהחברה אינה משלמת על פי חוק (אשל, הפרשות לפנסיה, וקרן השתלמות ועוד).

חברת מובילי דרור מסרבת להכיר בועד ומקורבים להנהלה מחתימים על טפסים של "ועד מטעם"

בניגוד לחובתה החוקית והבטחה שנתנה לנהל מו"מ עם ארגון העובדים, מושכת הנהלת מובילי דרור את הזמן. במקביל ובאורח פלא מייד אחרי ההודעה על הקמת ועד פעולה החלה בחצר החברה החתמה על הצטרפות לועד פנימי שעל פניו שכל מטרתו היא להכשיל את ההתאגדות של העובדים. הועד שעליו מחתימים אנשים המקורבים להנהלה הוא למעשה "ועד מטעם", ארגון בובות, שאמור למנוע את ההתארגנות האמיתית של הנהגים ולשבור את מאבקנו. צעד זה יכשל והוא גם מנוגד לחוק וסותר את ההוראות של בג"צ פלאפון, שאסר על כל התערבות של הנהלת החברה בהליך התאגדות העובדים.

ועד הפעולה וארגון מען צועדים קדימה עד להשגת זכויותינו

מול נסיון עלוב ופסול זה אנו נחושים להמשיך בדרכנו. מאבקנו הוא מאבק חוקי, צודק ומוסרי. הועד שהקמנו הוא הועד האמיתי שיגן על הנהגים וזכויותיהם. הועד שאותו מנסים מקורבים להנהלה להקים הוא ועד שקרי שבא לפגוע בנהגים ולמנוע מאיתנו להשיג את מה שמגיע לנו על פי חוק.

אנו קוראים לכל אחד מכם לעמוד מול מצפונו ומשפחתו ולא לתת לאף אחד להסיט אותו מדרכו. אנו תובעים כם מהנהלת מובילי דרור להכיר בועד שהקמנו ובארגון מען ולנהל איתנו מו"מ הוגן על הסכם קיבוצי ראשון בחברה.

 

בברכה,

צחי אלקריף, רון פלג ושמשון קוליקר – חברי ועד הפעולה

אסף אדיב – מנכ"ל, ניר נאדר – רכז תל אביב – ארגון העובדים מען

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות