יחיא עזב (44) תושב ערערה – ההרוג מספר 15 בתאונות בניין השנה

יחיא עזב 16-6-16

יחיא עזב, עובד בניין מכפר ערערה נהרג בחודש יוני האחרון בתאונת עבודה שהיתה תוצאה של מציאות בלתי אפשרית ופוגענית באתרי הבנייה. התאונה בה קיפח את חייו התרחשה באתר שיפוצים שבו לכאורה לא היו כל אמצעים להגנת בטיחותם של העובדים וחייהם. התוצאה הבלתי נמנעת קרתה.

מותו של יחיא בתאונה שהתרחשה ביום ב' 6.6 נרשם כעוד אירוע ביומן של מגן דוד אדום "בשעה 16:21 נמסר למד"א מרחב שרון על גבר שנמצא מוטל בערערה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית החולים רמב"ם גבר כבן 40 במצב קשה עם פגיעת ראש, לאחר שכל הנראה נפל מגובה של 5 מטרים". 10 ימים שהה יחיא באגף טיפול נמרץ ברמב"ם. הרופאים נלחמו על חייו אך נכשלו. ב-16.6 נקבע מותו והוא הובא לקבורה בכפרו ערערה במשולש.

יחיא עזב בן 44 במותו השאיר אחריו אלמנה וארבעה ילדים. בנוסף בני משפחה רבים וחברים שחסרים אותו. אחמד עזב, גיסו של יחיא המנוח, מספר בפגישה את הפרטים הידועים לו על התאונה שגרמה למותו של יחיא: "באותו יום עבד יחיא בבדיקות לחץ למערכת ספריקלרים באולם שמחות שנמצא בשיפוץ באזור התעשיה בצד המערבי של ערערה. ככל שאני יודע יחיא עמד על הסולם ואז פרץ זרם מים חזק בלתי צפוי מהצינורות והעיף אותו מהסולם לאחור. מייד עם פציעתו הוזעקו למקום כוחות הצלה והליקופטר העביר אותו לבית החולים רמב"ם שם עבר סדרת ניתוחים אבל לצערנו לא הצליחו להציל את חייו".

אחמד לא יכול להרגע מהמוות הטראגי של בן אחיו. כקבלן אינסטלאציה מנוסה הוא מעסיק עשרות עובדים וגם יחיא עבד אצלו בעבר. "אני לא מוכן לשתוק על התאונה הזו. אני מבין ממידע שקיבלתי שלא היה מנהל עבודה מוסמך באתר. כמו כן לאחר יומיים ביקרתי במקום וראיתי שהמשיכו לעבוד כרגיל ללא תיקון אמצעי בטיחות. לא ראיתי אפילו קסדה אחת בשטח. לא היו שם פיגומים תקניים.  אני מתכוון לפעול בכל דרך אפשרית כדי להוציא את האמת על מה שקרה ואדאג לכך שתמוצה כאן החקירה ואם יש רשלנות שיוגש כתב אישום ויוטל עונש על כל מי שהזניח. אדאג גם לכך שמי שחייב לפצות את המשפחה יעשה זאת."

לשאלתנו עונה אחמד – "אני מבין היטב את הסכנות בענף הבניין ורואה עצמי מגוייס לחנך ולהזהיר את הפועלים ואת הקבלנים לא להזניח את תחום הבטיחות".

 

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות