יום הפעלה לבתי ספר ביפו מטעם נוער למען שינוי חברתי של ארגון העובדים מען

ביום ראשון ה- 26.5 יערך יום משותף של סדנאות על ידי ארגון העובדים מען ל- 50 תלמידי כיתות י' בבתי הספר טרה סנטה ותיכון מקיף י"ב. המפגש יערך בבית הספר טרה סנטה ביפו, בין השעות 12:00 ל-15:00.

903925_10151443429244584_1855257783_oביום ראשון ה- 26.5 יערך יום משותף של סדנאות על ידי ארגון העובדים מען ל- 50 תלמידי כיתות י' בבתי הספר טרה סנטה ותיכון מקיף י"ב. המפגש יערך בבית הספר טרה סנטה ביפו, בין השעות 12:00 ל-15:00.

הארוע מציין סיום של שנת פעילות של פרויקט "נוער למען שינוי חברתי" מיסודו של ארגון העובדים מען, בקרב תלמידי תיכון ביפו, בהדרכת אסמא אגבארייה זחאלקה. זוהי הפעילות המשותפת הראשונה של שני בתי הספר, לאחר 8 פעילויות שבועיות נפרדות בכל בית ספר במהלך השנה. על פי התכנון המקורי, היו אמורים להשתתף בארוע תלמידים מהכפר הירוק, שגם הם שותפים לפרויקט, אולם הם נאלצו לבטל את השתתפותם בגלל בחינת בגרות.

התלמידים יחולקו לשלוש קבוצות מעורבות משני בתי הספר, וכל קבוצה תעבור סדנא רעיונית וסדנא חווייתית. הסדנאות יועברו בהתנדבות על ידי מנחים מנוסים. שלושת הסדנאות הרעיוניות יעסקו ב: אלימות, באמצעות תיאטרון, בהנחיית אורנה עקאד; שוויון בין המינים, באמצעות אמנות, בהנחיית חנאן אבו חוסיין; מעורבות חברתית, בהנחיית אסמא אגבארייה זחאלקה. את הסדנאות החויתיות יעבירו: טיאה לוי במוזיקה, יוליה כסלו בריקודי עמים, ונמר גולן בלהטוטים.

על רצונה לתרום אומרת חנאן אבו חוסיין: "לא כל דבר נמדד בכסף. פגישות כאלו מגשרות על פערים ועל בורות, ויכולות לשנות נקודת מבט". יוליה כסלו מסבירה גם היא: "הריחוק והניכור בין יהודים, ערבים ועדות אחרות מאוד מטריד אותי. אני לא מאמינה שהשינוי יבוא מהממשלה, אלא דווקא מיזמות של אנשים כמוני, שיפעלו מלמטה ויקחו אחריות אזרחית".

הפרויקט מתמודד עם מציאות של התרחבות מדיניות גזענית ומפלה, ומערכת חינוך המפרידה בין תלמידים ערבים ויהודים. במהלך הפרויקט המשתתפים לומדים למצוא את המכנה המשותף בין אזרחים יהודים וערבים, הסובלים שניהם מסדר עדיפויות המעדיף רווחים על אנשים, ללא אבחנה בין דת, גזע, מין ולאום. המסר של המפגשים הוא שהתארגנות חברתית והתאגדות מקצועית מאפשרים שיתוף פעולה יהודי ערבי, ומאבק משותף לחברה סולידרית ולצדק חברתי, במקום הסתגרות, חשדנות ואיבה הדדיים.

פעילות זו מהוה חלק מפרויקט נוער ארצי של ארגון העובדים מען, המתקיים גם בבתי ספר תיכוניים בכפר הירוק, נצרת ריינה ויפיע, תיכון בסמת בחיפה, וביה"ס הדמוקרטי בחדרה. במסגרת הפרויקט מעבירים מדריכי מען לתלמידים מכיתות ט – י תכנית משותפת לנוער יהודי וערבי, העוסקת ביצירת בסיס משותף לשינוי וצדק חברתי.

 

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות