יום האישה הבינלאומי 2019: נשים מובילות כלכלה ירוקה

שבת, 9.3, 18:00,

תאטרון סראיה, מפרץ שלמה 10, יפו העתיקה

השנה מקדיש ארגון העובדים מען את יום האישה הבינלאומי לנושא של אנרגיה מתחדשת, הידרופוניקה וקיימות. מזה שנים ארוכות מקדם מען פרויקט "נשים ותעסוקה" בקרב נשים ערביות חסרות מקצוע בישראל ובירושלים המזרחית, בתחומים מסורתיים כמו חקלאות וניקיון, ולאחרונה גם סיעוד. השנה פתח מען לראשונה פילוט בנושא הידרופוניקה באזור המשולש, ובנוסף הוא מקדם את נושא אנרגיית השמש הסולרית.

המטרה היא לאפשר לנשים ערביות, החיות בחברה פטריארכלית, וסובלות מאלימות ועוני, להשתלב בטכנולוגיות מודרניות, שיביאו אתן לא רק פרנסה, אלא גם מודעות לחשיבות ההגנה על הסביבה. מען רואה בשנוי מעמד האישה דרך לשנות את החברה כולה, ובנשים אלו גורם מוביל בהעברת מסר של חידוש כלכלי וחברתי. זאת באמצעות פרויקטים ירוקים כמו קידום אנרגיה סולרית, חקלאות הידרופונית, שמירת על איכות הסביבה וכלכלה שיתופית על פי עקרונות הקיימות. שינוי כזה יאפשר להן להשתלב במאה ה-21 כשוות זכויות, ולצאת מהעוני, הבידוד והשולים שהן נדחקו אליהם.

בין הדוברות/ים בארוע: ופא טיארה – נשים ותעסוקה, מען; אשרף יחיא – יזם בתחום האנרגיה הסולרית; סהראב מסארווה – פרויקט ההידרופוניקה במשולש; דוניא מסאלחה – המאבק נגד אלימות בחברה הערבית; מריה אבו ואסל – שירה עממית; עו"ד יעל פרנקל – נשים פלסטיניות במזרח ירושלים לומדות עברית; עיינה ארדל  – משוררת ומורה בעמותת יד ביד, ירושלים; מיכל שורץ – סולידריות ללא גבולות.

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות