מקורבים להנהלת "מובילי דרור" מחתימים נהגים על טפסים של "ועד מטעם", בנסיון לחסל את הועד שהוקם במסגרת ארגון העובדים מען

חברת התובלה "מובילי דרור" פועלת בניגוד לחוק, כדי לסכל את ההתאגדות האותנטית של נהגי החברה בארגון העובדים מען. יומיים אחרי שמען שלח להנהלה הודעה שהוא הפך לאיגוד היציג לאחר ש 82 נהגים הצטרפו לאיגוד, החלה הנהלת החברה להחתים נהגים על טפסי הצטרפות למה שהיא מכנה "ועד פנימי". זה הוא ועד מטעם ההנהלה שמטרתו לסכל את התאגדות הנהגים. פעולה זו מנוגדת לחוק וסותרת את ההוראות של בג"צ פלאפון, שאסר על כל התערבות של הנהלת החברה בהליך התאגדות העובדים.

פעולת ההנהלה מנוגדת להבטחה שנתנה מובילי דרור במכתב רשמי של ב"כ, עו"ד גליה קלינמן, בו  הודיעה למען כי ככל שהוא אכן מייצג את העובדים החברה תפתח איתו במו"מ. מתברר שמכתב זה לא היה אלא נסיון הסחת דעת בזמן שהיא פעלה בחוסר תום לב כדי לחבל בהתאגדות העובדים.

לנוכח התנהגות ההנהלה, אומר חבר ועד הפעולה של הנהגים צחי אלקריף: "אנחנו עובדים בחברה בנאמנות שנים רבות, וכל פניותינו בעבר להנהלת החברה לשלם את המגיע לנו לא נענו. אחרי שסופסוף התאגדנו, נזכרו מקורבים להנהלה להקים ועד פנימי? הגיע הזמן שנהגי מובילי דרור, וכלל הנהגים בארץ, יתאגדו במען, כדי לשים קץ לניצול  ולקבל את מה שמגיע לנו על פי חוק".

נהגי התובלה של מובילי דרור מובילים בין השאר עבור חברות גדולות כמו חנויות איקאה,  P.H, פלקסטרוניק, לוריאל, אנקל סוד, דלתא, בלורן, פחמ"ס, ועוד. מדובר בחברת תובלה מהגדולות במשק, שיש לה 4 סניפים בדרום ובצפון ולמרות זאת התנהלה עד כה ללא ועד עובדים וללא הסכם קיבוצי.

כתוצאה מהעדר כל פיקוח על דרך תשלום השכר נוצר מצב שבו שכרם של העובדים ותנאיהם הסוציאליים אינם משולמים לפי החוק. מבדיקה שערך צוות המחקר של ארגון העובדים מען עולה כי כל נהג מפסיד בממוצע 1800 ש"ח בחודש, כולל הפרשות חסרות לקרנות הפנסיה וההשתלמות.

ניר נאדר רכז מען הוסיף: "אלפי נהגי תובלה בישראל סובלים מתנאי עבודה קשים שהורסים את חייהם. הנהגים של מובילי דרור נקטו לאחרונה בצעד אמיץ והחליטו להתאגד בועד ולדרוש את זכויותיהם. השיטה של הקמת ועד מטעם ההנהלה היא שיטת פסולה, חוקית ומוסרית, ואין לתת לה יד. הקמת ועד עובדים במובילי דרור הוא מהלך דרמטי, שיכול לשנות את שוק התובלה הפרוץ והאנרכי. לא ניתן להנהלת מובילי דרור לעצור את התהליך הזה."

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות