מקורבים להנהלת "מובילי דרור" מחתימים נהגים על טפסים של "ועד מטעם", בנסיון לחסל את הועד שהוקם במסגרת ארגון העובדים מען

חברת התובלה "מובילי דרור" פועלת בניגוד לחוק, כדי לסכל את ההתאגדות האותנטית של נהגי החברה בארגון העובדים מען. יומיים אחרי שמען שלח להנהלה הודעה שהוא הפך לאיגוד היציג לאחר ש 82 נהגים הצטרפו לאיגוד, החלה הנהלת החברה להחתים נהגים על טפסי הצטרפות למה שהיא מכנה "ועד פנימי". זה הוא ועד מטעם ההנהלה שמטרתו לסכל את התאגדות הנהגים. פעולה זו מנוגדת לחוק וסותרת את ההוראות של בג"צ פלאפון, שאסר על כל התערבות של הנהלת החברה בהליך התאגדות העובדים.

פעולת ההנהלה מנוגדת להבטחה שנתנה מובילי דרור במכתב רשמי של ב"כ, עו"ד גליה קלינמן, בו  הודיעה למען כי ככל שהוא אכן מייצג את העובדים החברה תפתח איתו במו"מ. מתברר שמכתב זה לא היה אלא נסיון הסחת דעת בזמן שהיא פעלה בחוסר תום לב כדי לחבל בהתאגדות העובדים.

לנוכח התנהגות ההנהלה, אומר חבר ועד הפעולה של הנהגים צחי אלקריף: "אנחנו עובדים בחברה בנאמנות שנים רבות, וכל פניותינו בעבר להנהלת החברה לשלם את המגיע לנו לא נענו. אחרי שסופסוף התאגדנו, נזכרו מקורבים להנהלה להקים ועד פנימי? הגיע הזמן שנהגי מובילי דרור, וכלל הנהגים בארץ, יתאגדו במען, כדי לשים קץ לניצול  ולקבל את מה שמגיע לנו על פי חוק".

נהגי התובלה של מובילי דרור מובילים בין השאר עבור חברות גדולות כמו חנויות איקאה,  P.H, פלקסטרוניק, לוריאל, אנקל סוד, דלתא, בלורן, פחמ"ס, ועוד. מדובר בחברת תובלה מהגדולות במשק, שיש לה 4 סניפים בדרום ובצפון ולמרות זאת התנהלה עד כה ללא ועד עובדים וללא הסכם קיבוצי.

כתוצאה מהעדר כל פיקוח על דרך תשלום השכר נוצר מצב שבו שכרם של העובדים ותנאיהם הסוציאליים אינם משולמים לפי החוק. מבדיקה שערך צוות המחקר של ארגון העובדים מען עולה כי כל נהג מפסיד בממוצע 1800 ש"ח בחודש, כולל הפרשות חסרות לקרנות הפנסיה וההשתלמות.

ניר נאדר רכז מען הוסיף: "אלפי נהגי תובלה בישראל סובלים מתנאי עבודה קשים שהורסים את חייהם. הנהגים של מובילי דרור נקטו לאחרונה בצעד אמיץ והחליטו להתאגד בועד ולדרוש את זכויותיהם. השיטה של הקמת ועד מטעם ההנהלה היא שיטת פסולה, חוקית ומוסרית, ואין לתת לה יד. הקמת ועד עובדים במובילי דרור הוא מהלך דרמטי, שיכול לשנות את שוק התובלה הפרוץ והאנרכי. לא ניתן להנהלת מובילי דרור לעצור את התהליך הזה."

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות